Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:812751
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.01.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Konflikts (latīņu val. conflictus – sadursme) ir cīņa, pretēji vērstu mērķu, interešu, uzskatu, rīcības, līdzekļu un viedokļu sadursme, kad nepieciešama individuāla, grupveida vai institucionāla atrisināšana.
Konfliktus iedala vairākās grupās.
1.Iekšējie un ārējie konflikti
Psihologi aplūko iekšējos un ārējos, starppersonu un starpgrupu konfliktus. Vācu psihologs Kurts Levins (1880-1947) tiek uzskatīts par pirmo konfliktu koncepcijas autoru. Viņš norāda, ka ir trīs iekšējā konflikta tipi.
Situācija, kad cilvēkam jāizvēlas viens no diviem pozitīviem mērķiem. Dzīvē mēs šo konfliktu atrisinām diezgan viegli. Piemēram, kad jāizvēlas, kuru no diviem interesantiem TV raidījumiem skatīties, ja tos abus rāda vienlaikus pa dažādiem kanāliem. Nez vai kāds no mums būs tik neizlēmīgs, ka neskatīsies nevienu no TV pāraidēm.
Situācija, kad cilvēkam jāizvēlas viens no negatīviem mērķiem.Tas ir gadījums, kurā nonāk skolēns, kas negrib veikt uzdoto, labi zinot, ka par neizdarīto saņems sodu. Katrs cilvēks ik pa laikam nonāk šādas izvēles priekšā.
Situācija, kad cilvēkam ir jāizvēlas mērķis, kas vienlaikus ir gan pozitīvs, gan negatīvs. Tas ir gadījums, kad ļoti gribas paglaudīt suni, bet mēs baidāmies, ka suns iekodīs. Bieži vien ir situācijas, kad gribas pievērst kāda cita cilvēka uzmanību, bet ir bail, ka viņš par tevi pasmiesies.
Starppersonu konflikti rodas divu vai vairāku cilvēku psiholoģisko sadursmju dēļ. Starppersonu konfliktus pēc satura iedala:…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1213492
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties