Pasaule tuvojas lielajai krīzei – degvielas krīzei. Pēc dažādiem zinātnieku viedokļiem Zemes naftas rezerves izsīks pēc 30-60 gadiem. Un tas, ko pasaules spēka aparātu ražosanas tirgus plāno darīt, vēl līdz šim nav skaidrs.
Protams, ir apšaubāms, ka naftas resursi beigsies tik ātri. Personīgi es varu izvirzīt divus iespējamus iemeslus tam, kāpēc pasaules sabiedrība pārspīlē termiņus: pirmkārt, naftas beigšanās nozīmē naftas cenas augšanu, kas ir acīmredzams; otrkārt, iespējams, ka zinātnieki grib savlaicīgi mudināt cilvēkus attīstīt alternatīvās degvielas izstrādāšanas projektus. Katrā gadījumā, fakts ir fakts: apmēram pēc 60 gadiem Zemes dzīlēs vairs nepaliks izdevīgi dabūjamas naftas resursu un tad pasaules sabiedrībai būs jāpiedzīvo liela krīze.
Lai tas nenotiktu, zinātnieki jau daudzus gadus cenšas izstrādāt tādu dzineju vai degvielu, kas varētu aizstāt mūsdienu spēka agregātus, kas strādā, izmantojot naftas produktus kā degvielu.
Un tādi dzinēji tiek lietoti ne tikai automobiļos. Pasaules aviācija patērē 5 miljonus galonu naftas produktu katru dienu. Gandrīz vienu desmito no visas degvielas, kas tiek izmantota transportācijai, tāpēc aviācija ir nozare, kuru degvielas krīze skars, iespējams, pat vairāk nekā automobiļu transportu.
Šajā darbā es centīšos uzzināt, kādi projekti pašlaik tiek realizēti un kādas domas tiek paustas par to, ar kādu degvielu lidos nākotnes lidmašīna.…