Mūsdienās biežāk un biežāk katrs no mums sastopas ar kādu no juridiskā darījuma veidiem. Taču visvairāk cilvēki nonāk līdz situācijām, kad ir nepieciešams finansiāls atbalsts ne tikai mājokļa vai automobiļa iegādei, kā tas ir pierasts visbiežāk dzirdēt no apkārt esošajiem cilvēkiem, bet arī mājokļa remontam, būvniecībai, komercdarbības uzsākšanai vai mācību apmaksa, ne vienmēr aizdevuma nepieciešamība ir tiešām nepieciešama, tā mēdz būt arī neapdomāta rīcība tāda kā ceļojums, parādu atmaksa. Neapdomāta rīcība parādās tāpēc, ka mūsdienās ir diezgan viegli uzņemties aizdevuma saistības.
Lielākā daļa civiltiesisko darījumu, ko noslēdz personas, paredz attiecības, kas balstās uz atlīdzību. Visbiežāk, tās rada naudas saistības, ar kurām viena puse apņemas nodot lietu, sniegt pakalpojumu, veikt darbu utt., bet otra puse apņemas maksāt par nodoto lietu, sniegto pakalpojumu, veikto darbu utt.
Naudas saistības, kas vienmēr ir saistītas ar naudas summas samaksu, rodas visdažādākajos līgumos- pirkšanas un pārdošanas, īres līgumos, pārvadājuma līgumos utt. Cilvēki maksā savus parādus par saviem līdzekļiem, neizmantojot citu personu finansiālo palīdzību. Tomēr vairākos gadījumos cilvēki nevar paši norēķināties ar esošajiem parādiem. Tad viņi ir spiesti vērsties pie personām, kurām ir stabilas finanses, tostarp kredītiestādēm. Ja ir finansiālo līdzekļu trūkums, finansiālo saistību subjekti var izmantot trešo personu palīdzību, pamatojoties uz aizdevuma līgumu. Aizdevums ir vienkārša kredītsaistība. …