Nobeigums
Adaptācijas procesā ir svarīgi apzināties bremzējošos faktorus un maksimāli, iespēju robežās tos novērsts, tādējādi sekmējot jauno darbinieku adaptācijas procesus un to norisi. Jo vairāk pozitīvu emociju būs adaptācijas procesā, jo darbinieks būs ieinteresētāks adaptēties šajā vidē.
Lai izvairītos no nesekmīga adaptācijas procesa, jau pašā sākumā, kad personāla speciālisti meklē darbinieku vakantai vietai, vajadzētu izvērtēt viņa psiholoģiskos rādītājus, tādus kā darbs komandā, komunikācija, elastība un citus, kuri ir nepieciešami konkrētajam amatam.
Sākuma periodā, ir nepieciešams veikt pārrunas jaunajiem darbiniekiem kopā ar tiešo vadītāju un personāla speciālistu, lai noskaidrotu, kā jaunais darbinieks jūtas jaunajā vidē, ka viņš ir adaptējies, atbildēt uz viņam interesējošiem jautājumiem, kas ir sagādājis vislielākās grūtības, tādējādi turpinot uzlabot darbinieka adaptācijas procesu. Kā risinājums būtu nepieciešams papildus atbalsts no Personāla daļas, jo pašlaik atbalsta praktiski nav. Funkcijas vadītājs nevar būt eksperts visos jautājumos, tai skaitā Personāla vadības, psiholoģijas u.c. jautājumos.
…