Tavs profilsProfils
Tavi darbiDarbi
Pievienot darbus
Atzīmētie
 
  • Neviens darbs nav atzīmēts!
Skatītie
GrozsGrozs
Reģistrēties
Ienākt
interneta bibliotēka
Autors:
Vērtējums:
Līmenis: Augstskolas
Publicēts: Literatūras saraksts: Nav
Valoda: Latviešu Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Mācību stundu analīze    2
  Sociālās zinības (2 stundas)    2
  Dabaszinības (2 stundas)    6
  Mūzika (1. stunda)    10
  Mūzika (2. stunda)    14
  Latviešu literatūra (1. stunda)    18
  Latviešu valoda (1. stunda)    23
  Latviešu valoda (2. stunda)    27
  Latviešu literatūra (2. stunda)    30
  Rokdarbi (2 stundas)    34
  Matemātika (1. stunda)    38
  Matemātika (2. stunda)    42
  Matemātika (3. stunda)    45
  Matemātika (4. stunda)    48
  Vizuālā māksla (2 stundas)    51
  Sports (2 stundas)    55
  2.klases raksturojums    60
  3.klases audzinātājas darba raksturojums    63
Darba fragmentsAizvērt

Ņemot vērā audzēkņu vidējo atzīmi latviešu valodā, matemātikā un dabaszinībās, augsts zināšanu līmenis (8 – 10 balles) raksturīgs 12 skolēniem; labs zināšanu līmenis (7 – 8 balles) – 3 skolēniem; gandrīz labs zināšanu līmenis (6 – 7 balles) – 10 skolēniem, bet pietiekams zināšanu līmenis (4 – 6 balles) – 5 skolēniem. Nesekmīgu skolēnu nav. Vislabāk šīs klases audzēkņiem veicas dabaszinībās, vissliktāk – matemātikā.
Skolēnu attieksmi pret mācībām var raksturot kā pozitīvu. Par to liecina viņu sekmju līmenis, aktivitāte stundās, mājas darbu pildīšana (skolēnu mājas darbi netiek vērtēti ar atzīmēm, bet uzskaitīti žurnālā. Latviešu valodas un matemātikas skolotāji tos vērtē ar „ieskaitīts” vai „neieskaitīts”, taču tas neiespaido audzēkņa kopējo atzīmi attiecīgajā mācību priekšmetā. Neraugoties uz to, mājas darbi parasti tiek izpildīti un nodoti. Tikai diviem audzēkņiem tie bieži netiek ieskaitīti), kā arī regulāra skolas apmeklēšana (neviens no audzēkņiem nemēdz neattaisnoti kavēt skolu).

Skolēnu pašdisciplīna

Klasē ir ievērojams zēnu pārsvars, kas bieži nosaka vispārējo atmosfēru stundās un ārpusklases pasākumos - skolēni ir ļoti enerģiski, aktīvi un nereti uzvedas pārāk skaļi. Tāpēc skolotājiem nav viegli nodrošināt kārtību klasē. Skolēnu aktivitātei gan ir savi plusi. Piemēram, šā gada 1. septembrī 4.b klase tika atzīta par „Rosīgāko klasi” visā skolā.
Šīs klases skolēniem raksturīgs izpalīdzīgums. Ja kādam nav līdzi zīmuļa, pildspalvas vai mācību grāmatas, pārējie ar viņu labprāt dalās.
Klasē ir trīs skolēni ar uzvedības traucējumiem (t.s. agresīvie bērni). Iesaistot skolas psihologu, kā arī sadarbojoties ar šo audzēkņu vecākiem, viņu agresivitāti izdodas pakāpeniski mazināt.
Šogad klasē nav bijis nopietnu disciplīnas pārkāpumu. Nopietnākais incidents risinājies pagājušajā mācību gadā. Viens no audzēkņiem pēc skolotājas lūguma pārrēķināt kļūdaini atrisinātu uzdevumu, pēkšņi kļuvis agresīvs - iesitis vairākiem klases biedriem un skolotājai. Klases audzinātāja par notikušo informējusi skolas vadību un bērna vecākus. Noskaidrots, ka audzēkņa agresīvās uzvedības pamatā ir veselības traucējumi. Tagad viņš regulāri apmeklē skolas psihologu - tam ir pozitīvi rezultāti.

Klases tradīcijas

Kopā ar klases audzinātāju skolēni bieži dodas dažādās mācību ekskursijās, kas palīdz labāk apgūt mācību vielu. Divreiz gadā (septembra sākumā un maija beigās) audzēkņi dodas lielākās ekskursijās uz visu dienu.
Ņemot vērā zēnu īpatsvaru, klases vakari ar dejošanu netiek rīkoti. To vietā skolēni dodas pārgājienos ar ugunskuru kurināšanu un kārtīgu iztrakošanos brīvā dabā.
Katru mēnesi audzēkņi visi kopā gatavo klases kalendāru, kurā atzīmē svarīgākos notikumus – dzimšanas un vārda dienas, svarīgākos kontroldarbus utt.
Viena no šīs klases jaukākajām tradīcijām saistās ar jubilāra sveikšanu – gaviļniekam ļauj apsēsties skolotājas krēslā, bet viņa klasesbiedri pa vienam skaļi pasaka jubilāram kaut ko labu, kas raksturo viņu pašu (nevis, piemēram, viņa sekmes skolā).…

Autora komentārsAtvērt
Šo materiālu pirkt komplektā ar citiem materiāliem ir izdevīgāk!Izdevīgi!3
vienā
Materiālu komplekts Nr. 1127721
       Apskatīt materiālu komplektu Lejupielādēt materiālu komplektu
 
Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Pedagoģiskais process sākumskolā. Vērojumu prakses dienasgrāmata”.

Saite uz darbu:
http://www.atlants.lv/w/266887

Sūtīt

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase Google

Neesi reģistrējies?