Svarīgu vietu mēbeļu ražošanā ieņem mēbeļu izgatavošana pēc individuālajiem pasūtījumiem. Tieši ar šāda veida mēbeļu izgatavošanu, kas arī patlaban ir galvenais uzņēmējdarbības virziens, 1998.gadā, aizsākās uzņēmuma SIA “E - Trans” darbība. Jau pēc diviem gadiem darbības jomu papildināja ar platumā un garumā līmētu bērza plātņu ražošanu. Uzņēmums par stratēģiski svarīgāko mērķi ir noteicis augstas kvalitātes masīvkoka mēbeļu ražošanu un piegādi mēbeļu pircējiem visā Eiropā, kuras iekļaujas BIO mēbeļu kategorijā. Uzņēmuma mēbeļu sērijās tiek izmantots unikāls, Vācijas dizaina aģentūrā izstrādāts dizains. Uzņēmums vislielāko vērību pievērš klientu vēlmju apmierināšanai un nemainīgas kvalitātes nodrošināšanai.
Darba autore šo uzņēmumu izvēlējās kā savu prakses vietu un kā pamatu savu zināšanu pilnveidošanai par mēbeļu ražošanas procesu, jo ir strādājusi šajā uzņēmumā no 2005.gada līdz 2006.gadam par grāmatveža palīgu.
1.Uzņēmuma SIA “E - Trans” darbības apraksts
Uzņēmums dibināts 1996. gadā kā transporta pakalpojumu uzņēmums. 1998. gadā uzņēmums mainīja uzņēmējdarbības veidu un īpašniekus. Sākot ar 1998. gadu uzņēmums nodarbojas ar mēbeļu izgatavošanu pēc individuālajiem pasūtījumiem. 2000. gadā tika uzsākta bērza zāģmateriālu ražošana vietējam tirgum un ēvelētu zāģmateriālu eksports uz Vāciju. Šī paša gada rudenī tika uzsākta līmētu bērza plātņu ražošana un eksports uz Vāciju. 2001. gadā līmētās bērza plātnes jau tika eksportētas uz tādām valstīm kā, Vācija, Austrija, Zviedrija, ASV. 2005. gada pavasarī tika uzsākta masīvkoka mēbeļu ražošanas izveide un jaunas mēbeļu sērijas prototipu izstrāde, kas vainagojās ar veiksmīgu startu vienā no populārākajām mēbeļu izstādēm Vācijā. 2006. gada janvārī tika nosūtīta pirmā mēbeļu partija pircējiem Vācijā. Izgatavošanas procesam izmanto rūpīgi atlasītus un sagatavotus izejmateriālus, mūsdienīgas iekārtas un tehnoloģijas, kā arī ievēro visaugstākās kvalitātes prasības. Stingra un skrupuloza kvalitātes kontrole visā ražošanas procesā ir uzņēmuma pazīšanās zīme. Uzņēmums optimāli izmanto visus pieejamos resursus un papildus pamatprodukcijai no ražošanas procesā iegūtiem atlikumiem izgatavo koka skaidu briketes un malku, tādējādi ieliekot savu artavu kopējā Latvijā izmantoto atjaunojamo kurināmā resursu izmantošanā.…