Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:958040
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.02.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

1. Atribūcijas teorija. Šīs teorijas pamatā ir secinājumu izdarīšana par cilvēka uzvedības cēloņiem un viņa sociālajām attieksmēm, iekšējo vai ārējo rīcības cēloņu piedēvēšana viņa uzvedībai. Secinājumu izdarīšanu nosaka trīs faktori:
1) tā ir uzvedības sociālā vēlamība. Tieši sociālā nevēlamība uzvedībā atklāj cilvēka patieso raksturu. Ja cilvēki runā un uzvedas atbilstoši tam, kas no viņiem tiek gaidīts, un saskaņā ar sociālajām normām, nevar izdarīt konkrētus secinājumus par viņa īpašībām.
2) tās ir cilvēka izvēles iespējas. Ja novērotājam šķiet, ka cilvēks konkrētajā situācijā rīkojas pēc savas brīvas gribas, viņa uzvedība tiks skaidrota ar iekšējiem faktoriem.
3) tas ir novērojamās darbības iespaids uz pašu novērotāju. Novērotājs ir vairāk gatavs skaidrot cilvēka rīcību ar viņa īpašībām, ja šī rīcība pozitīvā vai negatīvā veidā skar pašu novērotāju.
Galvenā atribūcijas kļūda izpaužas kā personisko faktoru pārvērtēšana un vides faktoru nenovērtēšana. Indivīdam ir tieksme nenovērtēt situatīvo faktoru nozīmi un pārspīlēt personisko faktoru nozīmi cilvēka uzvedībā. Cilvēki savu uzvedību bieži vien skaidro ar situāciju, it īpaši, ja šī uzvedība ir sociāli nevēlama. Jo mazāk ir informācijas par otru cilvēku, jo vairāk viņa vērtējumu iespaido galvenā atribūcijas kļūda. Galvenajai atribūcijas kļūdai ir nozīmīgas sociālās sekas. Privileģēto šķiru pārstāvji ar lielāko gatavību izmanto uzvedības dispozicionālos skaidrojumus, it īpaši, ja runa ir par sociāli mazāk veiksmīgiem cilvēkiem.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1163648
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties