Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
  • ASV politiskā un ekonomiskā attīstība no 18.-20.gadsimtam

     

    Konspekts2 Politika

0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:598697
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.05.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Jau tūlīt pēc Amerikas atklāšanas (Kolumbs) turp masveidā sāka plūst ieceļotāji no Eiropas, izveidojās kolonijas. Bet jau pirmie idzīvotāji pierada pie neatarīgas un demokrātiskas pašpārvaldes. Tādēļ ASV bija pirmā, kura līdzinājās neatkarīgai valstij. Kolonijas bija atkarīgas no Anglijas (gan politiskā, gan ekonomiskā ziņā), tas kavēja ASV attīstību. 1775.gadā sākās Ziemeļamerikas revolucionārais neatkarības karš.
1776.g,.4.jūlijā tika pieņemta “Neatkatrības deklarācija”, kurā galvenais bija paziņojums, ka ASV ir brīvas un neatkarīgas. Tā ir ASV neatkarības iegūšanas diena.
Lai gan neatkarība bija iegūta, Anglija ar to uzreiz nesamierinājās un sūtīja uz ASV karaspēku. ASV prasīja pēc palīdzības Bendžaminu Frenklinu (1706-1790). Viņa idejas bija amerikāņu dzīvesveida pamatā (vienkāršība, taupība, uzņēmība). Pateicoties Frenklina uzņēmībai, Francija atzina ASV neatkarību (pirmā valsts). 1783. gadā tika noslēgts miers arī ar Angliju. Līdz ar konstitūcijas pieņemšanu noslēdzās pirmā amerikāņu revolūcija. Bija izveidojusies jauna republika.
ASV pilsoņu karš (sekas, cēloņi)
Kara cēloņi, galvenokārt, meklējami atšķirībās un pretrunās starp Ziemeļu un Dienvidu štatiem. Dienvidu štati pieprasīja brīvas tirdzniecības politiku (tie pārdeva kokvilnu Eiropā un iepirka lētos Eiropas rūpniecības ražojumus), turpretī Ziemeļu štatu interesēs bija stingra valsts muitas politika (lai pasargātu savu rūpniecību no lētajām Eiropas precēm).…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties