Pasaulē ir daudz reliģiju,kurām ir miljoniem sekotāju. Savstarpēji tās ir ļoti līdzīgas un tajā pat laikā ļoti atšķirīgas. Kādas ticības pamatā ir lielas nozīmes piešķiršana pēcnāves dzīvei,cita vairāk koncentrējas uz dzīvi,kas pavadīta uz zemes.
Budisms ir reliģija un filozofija, kas izveidojās 5.gs.p.m.ē. Indijā un ir balstīta uz Sidhārtas Gautamas (Budas) mācību. Vēlāk tā izplatījās arī Centrālāzijā, Šrilankā, Tibetā, Ķīnā, Korejā un Japānā. Šai ticībai ir aptuveni 350 miljoni sekotāju, un tās morāle balstās uz nekaitēšanu un mērenību. Kaut arī budisms nenoliedz pārdabisku būtņu esamību, un apspriež tās savos rakstos, tas nepiedēvē tām ne pasaules radīšanu, ne cilvēku pestīšanu, ne tiesāšanu.
Gan Budisma pārstāvjiem, gan citu reliģiju sekotājiem, ir zināmas četras Budas patiesības. Tā kā mums katram ir sava filozofija,domāju,ka katrs tās saprot un skaidro nedaudz savādāk.
Pirmā Budas patiesība skan :„Visa dzīve ir rūpes un ciešanas”. Domāju,ka šeit ir tikai daļa patiesības. Protams,visa dzīva paiet rūpēs par sevi,savu ģimeni,draugiem un dažādu svarīgu lietu izdošanos,bet,ja cilvēka pieeja tam ir pareiza,tas nesagādā ciešanas. …