Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:830046
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.12.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

K.Ulmaņa 1934. gada 15. maija valsts apvērsuma vērtējums laikabiedru atmiņās, kā arī vēsturē ir pretrunīgs, un diskusija vēl turpinās. Ulmanieši šo notikumu sauca par 1934. gada 15. maija reformu, demokrāti – par K. Ulmaņa režīma vai diktatūras nodibināšanu, komunisti – par K. Ulmaņa fašistiskās diktatūras nodibināšanu, bet vienkāršie cilvēki – par “Ulmaņa laika” sākumu. Tieši tāpēc ir tik grūti izlemt, vai Ulmaņa laiki bija vai nebija “zelta laiki”.
Pēc apvērsuma K.Ulmanis kļuva par noteicēju valstī. Valstī tika ieviests ārkārtējs stāvoklis, Ulmaņa valdība solījās to saglabāt tik ilgi, kamēr mainīs satversmi. Diemžēl ārkārtējais stāvoklis netika atcelts līdz pat 1940. gadam. Ulmaņa valdība necieta nekādu kritiku. Šajā laikā neļāva publicēties atsevišķiem rakstniekiem, slēdz daudzus laikrakstus un žurnālus Ne mazāk nozīmīgu lomu spēlēja paša K.Ulmaņa spilgtā rakstura īpatnības, kurās bez daudzām izcilām un pozitīvām valstsvīra īpašībām slēpās arī neiecietība pret patstāvīgi domājošiem cilvēkiem un neremdināma varaskāre.
Sabiedrības dzīve bija ievērojami ierobežota un reglamentēta. Daudzu sabiedrisko organizāciju darbība tika aizliegta . Līdz apvērsumam Latvijā bija apmēram 8000 biedrību, bet autoritārā režīma laikā to skaits samazinājās vairāk nekā 3 reizes. Biedrības pakļāva Sabiedrisko lietu ministrijas un kameru patstāvīgai uzraudzībai.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1112426
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties