Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:833508
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 19.01.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Dramaturģija ir daiļliteratūras veids, kura pilnīgākā, spilgtākā izpausme ir teātra izrāde. Dzejā tēls atklāj dvēseles pašizteiksmi, prozā — akcentē attieksmi pret ārpasauli, bet dramaturģijā tēls redzams rīcībā, uzskatu kolīzijās un tiešā saskarē ar citiem tēliem. Autora pozīcija atklājas netieši - konflikta risinājumā, raksturu sadursmē. Dažos gadījumos autors identificē sevi ar kādu lugas tēlu vai pat ievieš autortēlu. Taču visbiežāk autors neiejaucas notikumos. Dramaturģijas satura uztverē izšķiroša nozīme ir darbībai, konfliktam un tēla runai.
Darbība ir tēlu rīcība sižeta kopsakarībās. Iekšējā darbība ir galvenā tēla izpausme saskarsmē ar citiem raksturiem. Te atklājas psiholoģisko konfliktu cēloņi, bieži vien nepārvarami, jo tēls pats ir to rosinātājs. Arējā darbība atveido konfliktus, kas rodas, risinās un atrisinās notikumu attīstības gaitā neatkarīgi no indivīda gribas. Darbības izvērsumā nozīmīga ir peripetija (sengrieķu val. peripetija — negaidīts pavērsiens) — strauja pārmaiņa tēla dzīvē vai notikumu attīstībā. Aristoteļa izpratnē - darbības pāreja pretdarbībā. Peripetija rāda nejaušības, gadījuma ietekmi uz sižeta attīstību un dzīvi kā neprognozējamu apstākļu sakritību, neatminama likteņa ietekmi uz cilvēku. Peripetijas veido intrigu (latīņu val. intricare - mulsināt) — spraigu, sarežģītu sižeta savijumu. Tēls, izmantojot viltu, slepus cenšas realizēt savtīgus mērķus, tādejādi radot neatslābstošu interesi par sižeta attīstību.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1161528
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties