Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:998448
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Gaisa mitrums ir ūdens tvaiku daudzums atmosfērā, gaisa mitrumu var izteikt kā absolūto mitrumu (ūdens tvaiku daudzums noteiktā tilpuma vienībā, kas atkarīgs no spiediena un temperatūras), relatīvo mitrumu (procentos izteikta gaisā esošo ūdens tvaiku daudzuma attiecība pret maksimāli iespējamo to koncentrāciju tajā pašā temperatūrā), īpatnējais mitrums (ir ūdens tvaiku daudzums kopējā gaisa masā). (Briede A., 2008) Gaisa mitrumu ietekmējošie faktori ir gaisa spiediens – spiedienam palielinoties, ūdens tvaiku daudzums palielinās, temperatūra – absolūtā mitruma (ūdens tvaiku daudzums uz 1m3) minimums ir pie zemām temperatūrām ziemā, bet absolūtā mitruma maksimums ir pie augstām temperatūrām vasarā, savukārt relatīvam mitrumam (procentos izteikta gaisa mitruma pakāpe) pretēji – pieaugot temperatūrai relatīvais mitrums samazinās.
Gaisa mitrumu ietekmē arī tādi faktori, kā ģeogrāfiskais novietojums un klimatiskie apstākļi. Dažādos pasaules reģionos, piemēram, musona apgabalos relatīvā mitruma (ūdens tvaiku spiediena attiecība pret piesātinātu ūdens tvaiku spiedienu pie tās pašas temperatūras) gada gaita ir pretēja Latvijā esošai. Musona apgabalos relatīvā mitruma maksimums ir jūlijā, bet minimums novembrī. (Zirnītis A., 1968)
Rasas punkts ir temperatūra, līdz kurai nemainīgā spiedienā jāatdziest gaisam, lai ūdens tvaiks tajā kļūtu piesātināts jeb vienkāršāk sakot rasas punkts ir temperatūra pie, kuras atmosfērā esošie ūdens tvaiki sasniedz piesātinātu stāvokli, nemainoties gaisa spiedienam. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties