Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:983618
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.11.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
Darba fragmentsAizvērt

Visi principi civilprocesā ir saistīti viens ar otru. Principu saikne pa saturu, un to mijiedarbība dēvējas kā principu sistēma. Praktiski principu sistēma nozīmē, ka jebkāds atsevišķi ņemtais princips ir daļa, posms, to vienotās struktūras patstāvīgais būrītis; katrs princips ir patstāvīgs, bet ne autonoms, t.i. viņš nevar eksistēt un darboties atsevišķi no sistēmas; princips var būt iekļauts sistēmā ar nosacījumu, ka darbosies ar pārējiem principiem. (Гражданский процесс: Учебник / Отв. Ред. проф. В.В. Ярков – 4-е изд., перераб. и доп. – М.: Издательство БЕК, 2001.)


Zem principu klasifikācijas tiek saprasta to sastāva dalīšana uz atsevišķām grupām pa to pazīmju kopumu, ko sauc civilprocesa principu klasificēšanas dibināšana. Procesuālu civiltiesību principi dalās : 1) Pamatprincipi — tas ir principi, kuri piemīt visām tiesību nozarēm, to skaitā arī procesuālām civiltiesībām. Tie ir demokrātisms, humānisms un likumība.
2) Funkcionālie principi - tas ir civilprocesa, kriminālprocesa un citu nozaru principi. Pie šīm principiem jāpieskaita tiesas spriešanas principu, vienlīdzības principu, tiesvedības valodu, utt.
3) Organizātoriskie principi –t.i. dispozivitāte, sacīkste un procesuālā līdztiesība civilprocesā. (Шакарян М.С. «Гражданский процесс», Москва, 1993г.)


Tiesvedības valoda – Tiesvedība Latvijas Republikā notiek valsts valodā. iesa var pieļaut arī citu tiesvedības valodu, ja tam piekrīt puses, to advokāti un prokurors. Personai, kas piedalās lietā, bet nepārvalda tiesvedības valodu, tiesa nodrošina tiesības iepazīties ar lietas materiāliem un piedalīties tiesas darbībā ar tulka palīdzību, kā arī tiesības uzstāties tiesā tajā valodā, kuru šī persona pārvalda. (http://www.likumi.lv)

Civilprocesa nozares (specifiskie) principi - tie ir principi, kas piemīt tikai procesuālām civiltiesībām (dispozitivitātes, sacīkstes un procesuālā līdztiesība civilprocesā). Civilprocesa nozares principi ir iestiprināti tiesību normās, kuras regulē sabiedriskas attiecības, kas rodas izskatot civillietas, tiesu lēmumu pārskatīšanu, kā arī pie tiesas vai citu nolēmumu izpildu ražošanā. (Шакарян М.С. «Гражданский процесс», Москва, 1993г.)

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1128702
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties