Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:976728
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.03.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 18 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
1.  TIESĪBAS UZ INFORMĀCIJU E-VIDĒ    4
2.  E-VIDĒ PIEEJAMĀS INFORMĀCIJAS LEĢITĪMĀS ROBEŽAS    11
3.  PROBLĒMJAUTĀJUMI    15
  NOBEIGUMS    19
  IZMANTOTO AVOTU UN LITERATŪRAS SARAKSTS    21
Darba fragmentsAizvērt

NOBEIGUMS
Izstrādājot referātu „Tiesības uz informāciju e-vidē, to ierobežojumu noteikšanas leģitīmās robežas”, darba autors nonāca pie sekojošiem secinājumiem:
Darba autora izvirītā hipotēze par pētāmo jautājumu ir apstiprināta - tiesības uz informāciju e-vidē ir plašas - tās tiek izmantotas, ievērojot attiecīgus ierobežojumus.
Pieejams ir viss (tā informācija), kas attiecas uz sabiedrības labklājību un attīstību, izņemot dažus privāti un no valsts drošības viedokļa neaizskaramus aspektus.
Informācijas apriti reglamentē Informācijas atklātības likums. Šā likuma 2.panta trešajā daļā nostiprināts vispārīgs princips, ka informācija ir pieejama sabiedrībai visos gadījumos, kad likumā nav noteikts citādi.
Jautājums par drošu un kvalitatīvu informācijas pakalpojumu, ir viens no informācijas sabiedrības doktrīnas stūrakmeņiem.
Informācijas pakalpojums ir jebkura darbība, ko informācijas sistēmas organizācija par samaksu vai bez atlīdzības (tieši vai kā starpnieks) pēc individuāla pieprasījuma no attāluma sniedz likumīgiem informācijas sistēmas resursu lietotājiem.
Labklājības un dzīves kvalitātes nodrošināšanā Eiropa pašlaik ir lielā mērā atkarīga no informācijas sistēmām. Ir svarīgi, palielinoties mūsu atkarībai, arvien vairāk attīstīt arī drošības pasākumus un tiesību aktus, lai aizsargātu informācijas sistēmas no uzbrukumiem. Internets ir digitālās sabiedrības galvenā platforma. Digitālās sabiedrības un digitālās ekonomikas attīstībai ir ārkārtīgi svarīgi novērst draudus informācijas sistēmu drošībai.
Uzticēšanās elektroniskajai videi plašākā sabiedrībā nav iedomājama bez spējas pasargāt indivīdu, īpaši bērnus, no kaitīga vai nevēlama interneta satura un spējas sniegt nepieciešamo palīdzību un atbalstu situācijās, kad saskarsme ar šādu kaitīgu interneta saturu ir notikusi vai draud notikt.
Svarīga nozīme ir arī e-prasmju paaugstināšanai un interneta piekļuves un ātruma uzlabošanai, kas ir būtisks priekšnosacījums e-komercijai un uzņēmējdarbībai kopumā, jo bez e-prasmēm un ātra interneta sabiedrībai ir ierobežotas iespējas izmantot mūsdienīgus informācijas un komunikācijas tehnoloģiju risinājumus, kas kļuvuši par neatņemamu sastāvdaļu tikpat kā ikvienā nozarē.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties