Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:975117
 
Vērtējums:
Publicēts: 18.03.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    2
1.  AtputekļOšanas un putekļuztveršanas metodes, to nozīme gaisa piesārņojuma novēršanā    3
  Secinājumi    10
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    11
Darba fragmentsAizvērt

Ļoti aktuāla vides problēma ir gaisa piesārņojums. Piemēram, liešanas procesā rodas minerālu putekļi, paskābināti savienojumi, nepilnīgas sadegšanas produkti un gaistošs organiskais ogleklis. Putekļi ir nozīmīgākā problēma, jo tie rodas visos procesa posmos, dažādos veidos un maisījumos, ar atšķirīgiem neorganisko oksīdu, metālu un metālu oksīdu līmeņiem. Putekļi izdalās metāla kausēšanas, smilšu formēšanas, liešanas un apdares laikā. Visu veidu radušies putekļi var saturēt metālu un metāla oksīdus.
Metāla kausēšanas putekļu līmeņi svārstās no zemākās noteikšanas robežas (noteiktiem krāsainajiem metāliem) līdz vairāk par 10 kg/tonnā. Lielais izmantoto smilšu apjoms, lejot metālu vienreizlietojamās veidnēs, dažādos formēšanas posmos rezultātā rada putekļu emisiju.
Ogļu, kūdras un biomasas sadedzināšanas laikā gandrīz visi emitētie putekļi rodas no kurināmā minerālās daļas. Neliela putekļu daļa var sastāvēt no ļoti mazām daļiņām, kurus veido degšanas laikā radušies gaistošie savienojumi. Arī šķidra kurināmā sadedzināšana ir cieto daļiņu emisijas avots, kaut gan mazākā apjomā kā ogles. Daļiņas, kuru diametrs ir mazāks par 2,5 μm, var radīt vides problēmas, jo šīs daļiņas var suspendētas atrasties atmosfērā dienām vai pat nedēļām. Vides problēmas var radīt arī noturīgo savienojumu ilgstoša aglomerācija zemē vai atšķaidoties un nonākot ūdenstilpēs.
Smago metālu emisijas rada to klātbūtne dabisku sastāvdaļu veidā fosilajā kurināmajā. Lielākā daļa aplūkojamo smago metālu (As, Cd, Cr, Cu, Hg, Pb, Se, Zn) parasti tiek emitēti savienojumu veidā (oksīdi, hlorīdi) kopā ar cietajām daļiņām. Hg ir pazīstams kā pārrobežu piesārņotājs, kas var radīt piesārņojuma problēmas lielos attālumos no emisiju avota. Putekļu emisijas līmenis ir atkarīgs no putekļu sastāvdaļām, piemēram, smagajiem metāliem, dioksīniem un tās masas plūsmas.…

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1157545
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties