Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:971830
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.12.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Baktēriju lietošana augu kaitēkļu apkarošanai    4
  Dažādi augu kaitēkļu apkarošanas veidi    6
  Augu kaitēkļi    8
  Secinājumi    10
  Izmantotā literatūra    11
Darba fragmentsAizvērt

Ievads
Augi ir tie, no kā mēs pārtiekam. Protams, ne visi, bet lielākā daļa. Bet, lai augi izaugtu veselīgi, bez slimībām, tiem vajag aprūpi. Tos vajag mēslot, laistīt, pārstādīt u.c. Ja tos nekops, tad nebūs arī ražas.
Pēdējos gados lauksaimnieki ir ļoti satraukušies par dažādām augu slimībām. Tās ir sastopamas visur un ļoti ātri izplatās. Vainīgi ir augļu kaitēkļi – dažādi kukaiņi, kas barojas ar agiem. Tos iznīdēt ir ļoti grūti. Piemēram, kolorādvabole, kas barojas no kartupeļu lapām. Viņa vairojas ļoti ātri un ir izplatīta visā pasaulē. Lai izindētu kolorādvaboles, izmanto indes, protams, no dabīgiem materiāliem, jo ķimikālijas var slikti ietekmēt kartupeļus.
Ķīmiskās vielas nav ieteicamas augu kaitēkļu apkarošanai, jo tās slikti ietekmē augus. Tāpēc vairāk izmanto dabīgās vielas un materiālus, kā arī nekaitīgus pasākumus augu kaitēkļu iznīcināšanai.

Baktēriju lietošana augu kaitēkļu apkarošanai
Kukaiņu dzīvē dažādām baktērijām ir liela nozīme. Tās galvenokārt sastopamas kukaiņu zarnā, kur parasti darbojas kā saprofīti, komensāļi un simbionti. Tomēr daļa mikroorganismu sugu ir kukaiņiem patogēnas. Patogēni galvenokārt ir Eubacteriales rindas pārstāvji, it īpaši Enterobacteriaceae, Micrococcaocae un Bacillaceae dzimtas baktērijas. Mazāk entomopatogēnu sugu ir Pseudomonales rindā.
Entomogēnās baktērijas iedala trīs grupās – obligātie, fakultatīvie un potenciālie patogēni. Obligātie patogēni, kā arī daļa fakultatīvo patogēnu sporas veido, bet visi potenciālie patogēni un viena fakultatīvo patogēnu suga sporas neveido. Tās baktērijas, kas sporas neveido, maz piemērotas bakteriālo preperātu izveidošanai, jo ir ļoti jūtīgas pret sausumu un saules iedarbību. Šīs baktērijas var būt patogēnas arī cilvēkam.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1119714
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties