Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:971011
 
Vērtējums:
Publicēts: 05.07.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
1.  Nodokļu jēdziens, būtība, funkcijas un raksturojums    5
1.1.  Nodokļu būtība un funkcijas    5
1.2.  Nodokļu sistēmas un nodokļu politikas pamatprincipi    7
1.3.  Nodokļu sistēmas elementi    8
1.4.  Nodokļu atvieglojumi    11
1.5.  Nodokļus ietekmējošie faktori    12
2.  Tiešie nodokļi Latvijā    14
2.1.  Ienākuma nodoklis    14
2.2.  Sociālās apdrošināšanas nodoklis    17
2.3.  Nekustamā īpašuma nodokļis    19
2.4.  Dabas resursu nodoklis    20
2.5.  Izložu un azārtspēļu nodoklis    23
3.  Netiešie nodokļi Latvijā    26
3.1.  Pievienotas vērtības nodoklis    26
3.2.  Akcīzes nodoklis    29
3.3.  Muitas nodoklis    30
  Secinājumi un priekšlikumi    32
  LITERATŪRAS UN AVOTU SARAKSTS    35
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Darbā tika analizēta nodokļu politika kopumā, nodokļu politiku ietekmējošie faktori, veikta tiešo un netiešo nodokļu ieņēmumu analīze Latvijā.
Nodokļu politika ir instruments, ar kuru palīdzību var ietekmēt valsts ekonomiku un stimulēt vai bremzēt kādas nozāres attīstību, ietekmēt kādas valsts teritorijas attīstības tempus, noteikt īpašus nosacījumus kādai noteiktai nodokļu maksātāju kategorijai. Iedarbojoties uz inflāciju, bezdarbu un makroekonomisko stabilitāti, nodokļi ir nozīmīgs valdības darbības lauks. Ikviens nodoklis, kas tiek iekasēts, lai finansētu valsts pakalpojumus, ietekmē ekonomikas efektivitāti un resursu sadali. Lielu lomu valsts attīstībā dod tieši pareizi izvēlēta un virzīta nodokļu politika. Nodokļu politika ir valsts subjektīva darbība nodokļu izmantošanas jomā.
Latvijas Republikas nodokļu sistēmas veidošanas būtiskākie pamatprincipi ir ekonomiskā efektivitāte, vienkārša administrēšana, objektivitāte un taisnīgums, politiskā atbildība.
Nodokliem ir sekojošās pamatfunkcijas: fiskālā – valsts budžeta papildināšana; stimulējoša – palīdz attīstīt to, kas valstij attiecīgajā brīdī ir vajadzīgs; sadales – ar nodokļu starpniecību vienu personu līdzekļi pāriet citu personu rīcībā. Valsts nodokļu sistēma regulāri tiek pilnveidota atbilstoši valsts fiskālajām un ekonomiskajām interesēm.Nodokļu būtība ietekme tādus procesus kā investēšanu, sadali, valsts izvēli sociālo un ekonomisko jautājumu risināšanā.
Nodokļu likmēm ir noteicoša loma nodokļu ieņēmumu nodrošināšanā valsts budžetā un ekonomisko procesu regulēšanā valstī, tātad nodokļu funkciju izpildē. Svarīgs jautājums ir likmes lieluma noteikšana. Augstas likmes nesekme ekonomikas attīstību. Savukārs, zemas likmes samazina budžeta ieņēmumus.Atkarībā no nodokļu uzlikšanas attiecībām un taisnīguma nodokļu likmes dala: proporcionālās jeb nemainīgas, progresīvās likmes, regresīvās likmes.
Tiešo nodokļu ieņēmumi samazinājās daudz lielākā mērā, nekā netiešo. Tas liek domāt par ekonomikas „pelēkā sektora” daļas pieaugumu – izvairīties no tiešo nodokļu maksāšanas ir daudz vieglāk, nekā izdarīt to attiecībā uz netiešajiem nodokļiem.
Fakts, ka tiešo nodokļu ieņēmumu apjoms samazinājās vairāk par netiešajiem, liek domāt par to, ka uzņēmumi un iedzīvotāji izmanto savus naudas uzkrājumus patēriņam, respektīvi, tiek tērēti iepriekšējos gados saņemtie ienākumi/peļņa. Šajā gadījumā arī netiešo nodokļu īpatsvars varētu samazināties tad, kad beigsies iedzīvotāju un uzņēmumu uzkrājumi.
Var secināt, ka, lai gan nodokļu ieņēmumi šogad samazinās samērā mēreni – pateicoties netiešo nodokļu ietekmei – turpmāk nodokļu ieņēmumu apjoms varētu samazināties daudz būtiskāk.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1230769
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties