Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:952851
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Kārlis Skalbe ir viens no ievērojamākajiem pasaku teicējiem Latvijas vēsturē. Kārļa Skalbes pasaku domas ir vienkāršas, bet dziļi cilvēcīgas. Tajā pašā laikā tās runā par dziļu izmisumu un vilšanos. Pasaku tematikas ir daudzveidīgas un ir domātas gan bērniem, gan arī pieaugušajiem lasītājiem. Pasakas „Kaķīša dzirnaviņas”, „Pēdējais prieks” un „Bendes meitiņa” ir vēstījumi par šķietami sāpīgo, kas var skart jebkura cilvēka dzīvi.
Pasakā „Kaķīša dzirnaviņas” ir vēstīts par kaķīša dzīvi, kad viņš pazaudēja savu labklājību. Viņš piedzīvoja mirkļus, kad paša tuvākajiem bija gandrīz vienaldzīgs, kad viņu klaji pazemoja bērni, pārbaudot viņa izturības mēru. Visas pārdzīvotās emocijas saistās ar traģiskumu, kas var pilnīgi nejauši piemeklēt jebkuru. Runājot ar ķēniņu, kaķītis noraidīja domu, ka vēlas atriebties vai atspēlēties saviem pāridarītājiem. Kaķīša domas un pārliecība, ka atriebība ir pavisam lieka, raisīja manī pārdomas. Situācijas, kad sevi vajag savaldīt, ir nepieciešams stiprs raksturs un dzīves gudrība. „Ei, ķēniņ, es nepieminu ļaunu. Gan dzīve ievainos viņu jaunās dvēseles un tie zinās, kā sāp.” Vērtējot kaķīša rīcību, viņu var saukt par cēlsirdīgu. Ja cilvēkiem būtu šāda pasaules uztvere, tad noteikti pasaule būtu labāka. Nebūtu cilvēki, kuri dara sāpes citiem, nebūtu vienaldzība par dvēseli, kurai ir vajadzīga palīdzība, nebūtu likteņa varā pamestu cilvēku.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1342740
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties