Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:922901
 
Vērtējums:
Publicēts: 20.01.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  PIRMSTIESAS IZMEKLĒŠANA    3
  PIRMSTIESAS IZMEKLĒŠANAS VISPĀRĪGIE NOTEIKUMI    3
  PIRMSTIESAS IZMEKLĒŠANAS IETĀDES    4
  PIRMSTIESAS IZMEKLĒŠANU PIEKRITĪBA    5
  PIRMSTIESAS IZMEKLĒŠANAS OBLIGĀTUMS    5
  PIRMSTIESAS IZMEKLĒŠANAS APTURĒŠANA    5
  CIETUŠĀ AICINĀŠANA UN NOPRATINĀŠANA PIRMSTIESAS IZMEKLĒŠANĀ    6
  NOBEIGUMS    6
  LITERATŪRAS SARAKSTS    6
Darba fragmentsAizvērt

CIETUŠĀ AICINĀŠANA UN NOPRATINĀŠANA PIRMSTIESAS IZMEKLĒŠANĀ
Cietušā, arī cietušā civilprasītāja, aicināšana un nopratināšana pirmstiesas izmeklēšanā notiek tādā pašā kārtībā kā liecinieku aicināšana un nopratināšana. Amatpersonas, kuras veic kriminālprocesu (izmeklētāji, prokurori, tiesneši) cietušo aicina ar pavēsti, kurā norādīts nopratināšanas datums, laiks un vieta. Pirms jebkuras procesuālās darbības, kurā cietušais piedalās, jāizskaidro šīs darbības būtība, cietušā tiesības, pienākumi un atbildība, kas izriet no attiecīgās darbības būtības. Ja tiek pratināta nepilngadīga persona, jāievēro īpaši nosacījumi. Nepilngadīgo, kurš nav sasniedzis 14 gadu vecumu, vai pēc izmeklēšanas darbības veicēja ieskata jebkuru nepilngadīgo pratina pedagoga vai tāda speciālista klātbūtnē, kas apmācīts psihologa darbam ar bērniem. Vienam no nepilngadīgā likumiskajiem pārstāvjiem, pilngadīgam tuvam radiniekam vai uzticības personai ir tiesības piedalīties pratināšanā, ja vien viņš pats nav persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess, aizturētais, aizdomās turētais vai apsūdzētais un ja pret to neiebilst nepilngadīgais. Kompetentās amatpersonas var cietušo aicināt ne tikai uz nopratināšanu, bet arī citu procesuālo darbību veikšanu, piemēram, konfrontēšanai, liecību pārbaudei uz vietas, izmeklēšanas eksperimentam, apskatei u. c.
Ar procesa virzītāja lēmumu nepieciešamos gadījumos var noteikt arī ekspertīzes izdarīšanu cietušajam, piemēram, tiesu medicīniskās ekspertīzes izdarīšanu miesas bojājumu pakāpes noteikšanai. Dažkārt ekspertīzes izdarīšana var būt saistīta ar piespiedu līdzekļu piemērošanu.
Jums kā cietušajam īpaši svarīgi ir saprast, ka ir procesuālas darbības, kurās piedalīties ir cietušā tiesības, bet ir tādas, kurās dalība ir pienākums. Savukārt sniegt liecību (tātad – arī ierasties uz aicinājumu uz nopratināšanu u.tml.) ir cietušā pienākums, no tā izpildes nepamatoti atteikties nevar. Ja cietušais nepilda pienākumus, var piemērot piespiedu līdzekļus un/vai saukt pie likumā noteiktās atbildības.
NOBEIGUMS
Noziedzības līmenis Latvijā ir ļoti augsts. Faktoru par noziedzības līmeni ir ļoti daudz viņi var būt dažādi. Lai šīs līmenis būtu mazāks nepieciešama pirmstiesas izmeklēšana, bet ar izmeklēšanu arī ir nepieciešams amatpersonu profesionalitāte un izmeklēšanas kvantitāte.
Pēc darba autora domām, pirmstiesas izmeklēšanas vispārīgie noteikumi ir pilnīgi atklāta darbā, tika apskatīti vispārīgie jautājumi un būtiskie momenti. Pēc būtības pirmstiesas izmeklēšanas noteikumi ir tikai likumiskā formalizācija, jo praksē ne viss, bet noteikta darbības daļa notiek apejot likumu.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1311196
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties