Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:901462
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 19.02.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Hromatogrāfijas metode
Šo metodi plaši izmanto sarežģītu maisījumu analīzei, kas balstās uz sākotnējo analizējošās vielas sadali elementos, pēc kura seko vielas atsevišķu elementu koncentrācijas noteikšana.
Gāzes aborbcijas metode ir piemērota maisījumu analīzei, kas satur zemu viršanas temperatūras gāzes (H2, CO, CH4). Kā absorbentu izmanto cietu porainu sajaukumu (ugunsizturīgo ķieģeli).
Gāzes-šķidruma metodē par absorbentu izmanto negaistošu šķidrumus, kuri uzlieti uz cieta poraina materiāla. Metode ir piemērota sarežģītu maisījumu analīzei, kas satur sastāvdaļas ar aptuveni vienādām vārīšanas temperatūrām.
Pie hromatermografiskās metodes analīze tiek veikta pie dažādām temperatūras kolonnām, kas palielina selektivitāti un jutību metodei. Kapilāra metode, kas balstās uz maisījuma sadalīšanu garā (20-300 m) kapilārā, kura iekšējās sienas samitrinātas ar mazlidojošu šķidrumu, ļauj ātri analizēt mazas koncentrācijas gāzi. Ar gāzu hromatogrāfijas metodi, var analizēt vielas ar viršanas temperatūru no 173-800 K.
Mūsdienu hromatogrāfi ir ar automātiskām mērierīcēm paraugu sagatavošanai, detektori, kas balstās uz dažādiem mērījumu metodēm, iemontētiem mikroprocesoriem ar programmu priekš datu apstrādes, kā arī ar standarta paraugiem hromatogrammu kalibrēšanai. Hromatogrāfijas metode ļauj noteikt koncentrāciju dažādi kompleksiem maisījumiem, kas satur līdz simtiem elementiem, ar relatīvo kļūdu 5-10%. Lietojot augstāko klašu precizitātes hromatogrāfus mērījuma kļūda ir 0,5-2%. Hromatogrāfijas metode un tās savienojums ar masas spektrometrijas, spektrometrijas, jonizācijas un citām metodēm, ir daudzsološas metodes, lai uzlabotu precizitāti analītiskajiem mērījumiem.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties