Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:896831
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.10.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Nemitīgi pie mājas un pagalmā redzami dažādi padomnieciski priekšmeti- dažādi trauki, veļas mašīna, vecu avīžu kaudzes, dzelzs gulta un ļoti daudzas citas lietas. Tās visas kā viena raksturo aizgājušo laiku un lai arī nevajadzīgas, tāpat kā nolaistā māja, tās runā par atmiņām, par laiku, kas pagājis, bet bijis īpašs iemītniekiem, kuru dzīve saistījusies ar „Cīrulīšu” mājām.
Interesanti, ka lielākoties mūzikas atskaņošanai tiek izmantots patafons ar platēm, no tā skan labi zināmās Raimonda Paula dziesmas. Tās skan ar visiem pazīstamo čerkstošo skaņu un adatiņas čīkstošo noslīdēšanu. Tāpat izrādē nozīmīga aktieru ūjināša, atdarinot cīruļa dziesmas skaņu. Savā veidā šī ūjināšana rada iespaidu, ka izrādei ir gredzenveida kompozīcija. Proti, izrāde iesākas ar ūjināšanu „Cīrulīšu mājās”, lai visus sasauktu uz ģimenes mītni un noslēdzas ar ūjināšanu, kad visi ir kopā un tiecas viens otru atrast emocionāli.
Uzskatu, ka daudz no izrādes noskaņas deva tieši izrādes skatuviskais iekārtojums, scenogrāfija. Ar pelēko, nolaisto mājas fasādi, kas it kā kontrastēja ar Zelmas bērnu atmiņām un pašas Zelmas nevēlēšanos mājas pamest, precīzi tika rādītas tās sajūtas, kad nākas šķirties no kaut kā ļoti tuva, kaut arī ir zināms, ka savādāk nav iespējams. Tas rādīja, ka laiks ir pagājis un sev daudz ko paņēmis līdz un ne jau lietās, bet atmiņās paliek tas, kas mums kādreiz bijis dārgs.

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,27 €
Materiālu komplekts Nr. 1325919
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties