Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:891978
 
Vērtējums:
Publicēts: 16.10.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Mediju dienas kārtība

Mūsdienās masu mēdiji ir tie, kas zināmā mērā nosaka to, kas sabiedrībai svarīgs, par ko tai domāt, un, par ko diskutēt. Sabiedrība savā dienas kārtībā kā svarīgākās nereti uzskata tās tēmas un jautājumus, kas izceltas masu mediju ziņu blokos. Vairāki komunikāciju teoriju radītāji uzskata, ka sabiedrība pieņem masu mēdiju radīto dienas kārtību, nevis otrādi. Šo faktu jau pagājušā gadsimta 20-tajos gados apstiprinājis arī komunikāciju teorijas radītājs Lipmans (Lippmann), kurš konstatēja, ka pastāv process, kur masu mēdiji nosaka, par ko sabiedrībai domāt un diskutēt. Pasaule atrodas ārpusē, bet tās attēli – mūsu galvā. Mēdiji sabiedrības/indivīda prātos rada it kā bildes, kas liek konkrētam indivīdam reaģēt nevis uz sabiedrībai aktuālu notikumu, bet tieši uz šīm bildēm. Šī iemesla pēc, dienas kārtības veidošanās procesā notiek konkrētu notikumu pārmodelēšana. Protams pastāv dažādi veidi kā masu mēdiji pārmodelē šos notikumus un pasniedz tos sabiedrībai. Un tieši veids (rāmējums) kā mēdiji pasniedz konkrētos notikumus vai jautājumus ir tas, kas būtiski var ietekmēt politisko komunikāciju. Ziņu rāmji nosaka to, kā tiek pasniegta informācija. Tie sevī ietver atlasi, izvirzot priekšplānā kādu konkrētu problēmu, problēmas cēloņu interpretāciju un iespējamo risinājumu. Ziņu rāmji nosaka to, kā sabiedrība/indivīds interpretē informāciju, aktivizējot jūtas, vērtības, viedokļus par kādām parādībām, tādējādi nonākdami pie kāda slēdziena.
Kā apgalvo M. Makkombs (M. McCombs) – mediju dienas kārtības veidošana politisko kampaņu laikā ir spēcīgs, nozīmīgs paņēmiens, kas nosaka mediju saturu un izraisa noteiktus mediju efektus. Pēc Makkomba domām, mediju dienas kārtība fokusējas uz tādu efektu kā uzmanības palielināšanu, un šis mediju dienas kārtības efekts skaidrojams ar sabiedrības /indivīda interesi un vēlmi spriest par jautājumiem un problēmām, kas tiek atspoguļoti medijos.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1123653
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties