Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:880906
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Populārs ir Vīnes valsis kā vairāku valšu cikls - 5 valšu virkne ar introdukciju un kodu(piemēram, Johana Štrausa (dēla)valši).
Agrīnais valsis maz atšķiras no lendlera un tika iekļauts Vīnes klasiķu darbos. F.Šūberta daiļradē valsis izvērtās par lirisku miniatūru . Viņa valšu vienkāršā divdaļu vai (retāk)trijdaļu forma ir tipiska agrīnajam valša žanram. Šūberta aizsāktās tradīcijas turpināja komponisti romantiķi R.Šūmanis, J. Brāmss, F. Š opēns, F.Lists, kuru valši iezīmīgi ar daudzpusīgu muzikālo tēlainību- no liriskas poēzijas līdz pat dramatiskām atklāsmēm .Valsis bieži skan operas vai baleta mūzikā(piemēram,K.M.Vēbera „Aicinājums uz deju”, H.L.Berlioza „ Fantastiskās simfonijas” II d. P.Čaikovska Piektās simfonijas III d.). Kā koncertskaņdarbam tam ir patstāvīga nozīme klavieru mūzikā(Lista un Šopēna valši). Valsim raksturīgās iezīmes-lirisms, graciozitāte, plastiskums, arī raksturīgā metroritma formula –sastopamas daudzos 2o.gs. komponistu sacerējumos (piem. S.Prokofjeva opera „ Karš un miers”- I cēl.2.aina ; R. Štrausa opera „Rožu kavalieris”- I cēl. ;M.Ravela horeogrāfiskā poēma „Valsis”.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties