Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:873080
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 52 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Vardarbība pret bērniem ir globāla problēma, kas dziļi sakņojas sabiedrības kultūrā, katras valsts ekonomiskajā un sociālajā situācijā. Pasaulē arvien vairāk bērnu tiek pakļauti vardarbībai, un Latvija nav izņēmums. Par to liecina arī 2002./2003.g. Latvijas pārskats par tautas attīstību, kurā ir atspoguļots ANO Bērnu fonda (UNICEF) 1998. gada pētījumos par vardarbību pret bērniem Latvijā. Pētījuma laikā 29% desmitgadīgu līdz četrpadsmitgadīgu respondentu izteicās, ka vecāki ir emocionāli varmācīgi, 17% - ka vecāki ir fiziski varmācīgi. Šo bērnu vecāki, savukārt, norādīja, ka viņi nereti izmanto tādus audzināšanas paņēmienus, kas ir līdzīgi tiem, kurus viņi ir piedzīvojuši savā bērnībā.
Arī 2003.gadā veiktais pētījums “Laulību, dzimstības un pozitīvu bērnu un vecāku attiecību veicinošo faktoru izpēte” rāda, ka 30% no aptaujātajiem 5. un 9.klases audzēkņiem cieš no emocionālas un/vai fiziskas vardarbības ģimenē, 26% uzskata, ka cieš no emocionālas vardarbības, 14.5% - no fiziskas, bet 6.5% no seksuālas vardarbības ģimenē vai ārpus tās (Sebre, Ļebedeva, Trapenciere, 2004).
Ne visi vecāki ir spējīgi reaģēt atbilstoši bērna vajadzībām. Diemžēl, šī vecāku nespēja adekvāti reaģēt uz bērna vajadzībām, nereti noved pie emocionāli un/vai fiziski vardarbīgas rīcības. Bieži vien vecāki izmanto varmācīgas audzināšanas metodes, jo viņi nezin kādas sekas tās var atstāt uz turpmāko bērna dzīvi, viņi uzskata, ka metodes, ar kādām audzināja viņus ir gana labas. Piemēram, Sandras Sebres un viņas kolēģu veiktajā pētījumā atklājies, ka 60`-70`gados pēršana bija ļoti ierasta disciplinēšanas metode (Sebre at al, 2004). Šodien to sauc par vardarbību pret bērnu.
Strādājot ar bērniem, kuri ievietoti ārpusģimenes aprūpes iestādēs, pie tam lielākoties tie ir bērni, kas izņemti no sociāli nelabvēlīgajām ģimenēm, kurās ir augsts risks, ka pret bērnu ir tikusi vērsta vardarbīga rīcība, nākas saskarties un strādāt ar sekām, kuras šāda rīcība izraisījusi. Tāpēc izvēlētais darba temats man ir arī personīgi nozīmīgs.
Kursa darba mērķis: noskaidrot ģimenē pret bērnu vērstās vardarbības veidus, cēloņus un sekas.
Kursa darba priekšmets: vardarbība pret bērnu.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1176923
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties