Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:859725
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.12.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  GK sistēmu termodinamiskais modelis    3
  Taisnplūsmas gaisa kondicionieri    4
  Gaisa kondicionieri ar gaisa recirkulāciju    7
  Gaisa kondicionēšanas sistēma ar gaisa rekuperāciju    10
  GK optimāla darbības režīma pētīšanas vēsture    11
  Literatūras saraksts    13
Darba fragmentsAizvērt

Gaisa sagatavošanas process, pirms tā padošanas telpā, ir tehnoloģisko operāciju kopums un to sauc par gaisa kondicionēšanas tehnoloģiju. Siltuma- mitruma gaisa apstrādes tehnoloģija ir atkarīga no sākuma gaisa parametriem, kurš sekos uz apstrādi, un gaisa parametriem, kuri ir vajadzīgi telpā.
Lai pareizi noteiktu gaisa apstrādes paņēmienu, zīmē I-d diagrammu, kura ļauj pie noteiktiem izejas datiem atrast tādu tehnologiju, kura nodrošinās noteiktus gaisa parametrus apkalpojamā telpā pie minimāliem enerģijas, ūdens un gaisa patēriņiem. Tādu gaisa apstrādes shēmu sauc par GK un ventilācijas sistēmu termodinamisko modeli.
Parametri āra gaisam, kurš tiek padots uz kondicionieru turpmākai apstrādei, izmainās gadā un pat dienas laikā diezgan lielā diapozonā, tāpēc varam runāt par parametru kopu kā par daudzdimensionālo funkciju. Tāpēc varam runāt par āra gaisu, kā par daudzdimensionālo funkciju Xн, par pieplūdes gaisu, kā par funkciju Xпр, bet par apkalpojamās telpas gaisu - Xпом. Termodinamisko funkciju kustības modeli atzīmē uz I-d diagrammas un pēc tam izvēlas noteikto gaisa apstrādes algoritmu un nepieciešamās ierīces.
Termodinamiskā modeļa konstruēšanu sāk no āra gaisa parametru atzīmēšanas uz I-d diagrammas atkarībā no dotā punkta ģeogrāfiskā stāvokļa. Par augšējo robežu pieņem izotermu tл un izoentalpiju Iл (robežparametri siltā gada periodā). Par apakšējo robežu pieņem izotermu tзм un izoentalpiju Iзм (robežparametri aukstā un pārejas gada periodā). Relatīvā mitruma robežparametrus pieņem pēc meteoroloģiskiem novērojumiem, ja tādu nav, tad robežās no 20% līdz 100%.
Sanāk, ka āra gaisa iespējamo parametru daudzdimensionālā funkcija ir daudzstūris abcdefg (att. 1). Pēc tam uz I-d diagrammas uzzīmē nepieciešamo gaisa stāvokļa parametrus telpā vai darba zonā. Tie var būt punkti vai darba zona P1P2P3P4.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1144747
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties