Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:848050
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 06.01.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Viens no aktuālajām problēmām ir hiperaktivitāte. Tā izpaužas kā fizisks nemiers, kas nav atbilstošs bērna vecuma psihiskajai attīstībai. Hiperaktīvajiem bērniem ir ļoti īss uzmanības noturīguma periods, kas rada neorganizētas uzvedības izpausmes un ietekmē gandrīz visus viņu darbošanās veidus, jo pietrūkst spējas izvirzīt mērķus, paredzēt, saplānot uzvedību. Pārmērīga aktivitāte ir arī cēlonis problēmām mācībās.
Hiperaktīvo bērnu uzvedību varētu raksturot šādi: „ieraudzīja – satvēra – aizskrēja”. [1;4] Hiperaktīvo bērnu problēmas nav saistītas ar intelektuāla rakstura traucējumiem, un bērna darbošanās ir hiperaktivitātes kā ārēji neredzamā traucējuma izpausme, nevis apzināta bērna rīcība.
Hiperaktivitātes pamatā var būt gan bioloģiski, gan psihosociāli cēloņi, kuri bijuši kā noteicēji bērna attīstībā. Kā bioloģiskos cēloņus var minēt neiroloģiska rakstura traucējumus, ģenētiskos faktorus, komplikācijas prenetālajā periodā un dzemdību laikā, traumas un slimības agrīnā bērnībā, kaitīgu vielu, alergēnu un pārtikas ietekmi. [1;5] Kā psihosociālie cēloņi hiperaktīvas uzvedības izpausmēm var būt stresa situāciju pārdzīvojumi, ģimenes harmonisko attiecību iziršana, ilgstoša uzturēšanās speciālās slēgta tipa iestādēs (piemēram, bērnu namos), televīzijas nelabvēlīgā ietekme u. c. Izprotot šos cēloņus un atrodot risinājumu to novēršanai, radīsies iespējas sniegt palīdzību bērniem hiperaktivitātes traucējumu samazināšanā. [1;6]…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties