Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:846440
 
Vērtējums:
Publicēts: 25.11.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Lai varētu runāt par nākotnes morāli un tikumību vispirms jānoskaidro, kas ir morāle un tikumība vispār. Morāle ir daudzos gadu simtos izstrādātie nerakstītie likumi, kuri nosaka cilvēka rīcību sabiedrībā un viņa izturēšanos pret citiem cilvēkiem, kurus nosaka pati sabiedrība. Morāles normas dažādās sabiedrībās lielākoties ir vienādās, pārsvarā tas ir obligātais minimums jeb pamatnoteikumi, kuri nepieciešami dzīvei sabiedrībā, lai veiksmīgi varētu sadzīvot ar sabiedrību, kurā dzīvo. Šis obligātais minimums ir tikumiskās normas katram cilvēkam, bez kurām nevarētu pastāvēt sabiedrība. Bet tā kā pasaulē pastāv daudz un dažādas tautas ar savām paražām un tradīcijām, ir arī atšķirīgas morāles normas, kuras viena tauta atzīst par morālām, bet otra par amorālu (pretējs morāles normām). Morāles normas mainās arī laika gaitā, piemērām, agrāk uzskatīja, ka sievietes nav nekas, bet jau krietnu laiku atpakaļ un mūsdienās sievietes tiek vērtētas kā pilntiesīgas. Tā kā uz pasaules nav divu vienādu cilvēku, tas nozīmē, ka katrs cilvēks ir atšķirīgs indivīds ar savām piemītošām īpašībām un tādēļ katram cilvēkam ir sava attieksme pret morāles normām. Līdz ar to veidojās, tas, ka morāles normām ir jābūtības raksturs, jo katrs cilvēks atsevišķi vērtē dažādas morāles normas, tādējādi veidojās cilvēka tikumība. Vienas tam šķiet pieņemamas, bet otras nē.
Manuprāt, tā kā morāles normas laika gaitā mainās, tad arī nākotnē sabiedrībā morāles normas un tikumība varētu mainīties. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1146073
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties