Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:842509
 
Vērtējums:
Publicēts: 01.11.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
1.  Individuālā psihoterapija    4
2.  Grupu psihoterapija    5
3.  Ģimenes psihoterapija    8
4.  Bērnu psihoterapija    9
  NOBEIGUMS    11
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    12
Darba fragmentsAizvērt

NOBEIGUMS
Salīdzinājumā ar psiholoģisko konsultēšanu psihoterapija ir ilgstošāks un dziļāks darbs, kas vērts uz klienta personības izmaiņām. Dziļāks darbs nozīmē pētīt, apzināties un saprast visu klienta personību (nevis tikai vienu problēmu) un psiholoģisko grūtību iemeslus. Bieži grūtību iemesli ir slēpti, tādēļ ir nepieciešams ilgāks laiks, lai tos spētu apzināties. Cilvēka personība veidojas ilgā laika posmā, tādēļ nav iespējams dažās konsultācijās panākt ilgstošas personības izmaiņas. Atkarībā no izvirzītajiem terapijas mērķiem, psihoterapija var būt vairākus mēnešus un pat gadus ilga.
Grupu terapija ir vērtīga iespēja tiem cilvēkiem, kuru dzīves pamati nav ļāvuši izvērst pietiekami stabilu un veiksmīgu dzīves gājumu. Grupa sastāv no savstarpēji nepazīstamiem aptuveni līdzīga vecuma cilvēkiem, kas sanāk kopā reizi nedēļā, lai kopā rastu izpratni par to, kāpēc viņu dzīves pavedienā ir iemetušies daži mezgli. Attiecības ar grupas locekļiem pacients izjūt kā reālākas un līdzvērtīgākas, nekā attiecības ar anonīmo terapeitu, un tas atvieglo iesaistīšanos grupas darbā. Grupas dalībnieku akceptētie noteikumi, dalībnieku interese gūt atvieglojumu savām ciešanām un grupas vadītāja uzraudzība nodrošina labvēlīgus emocionālus apstākļus, tas nozīmē - grupa ir gatava pieņemt pacienta emocijas un domas, lai kādas tās būtu.
Ģimenes psihoterapija ir psihoterapija, kas koncentrējas uz izmaiņām ģimenē un atzīst, ka ģimenes attiecības ietekmē izjūtas, uzvedība un, ka nepieciešama psiholoģiskā korekcija visai ģimenei. Visi ģimenes locekļi ir iesaistīti terapijas procesā. Šī terapija ir vajadzīga tad, kad ir problēmas laulībā un ir grūtības attiecībās paaudžu starpā.
Bērnu psihoterapeitam piemīt specifiskas zināšanas un prasmes, kas ļauj apzināt bērnu problēmas un uzvedību, un izstrādāt piemērotu risinājumu. Katram bērnam ārstēšana notiek individuāli pēc atbilstošām vajadzībām. Kā efektīvs risinājums bērnu problēmu risināšanā ir spēle un smilšu terapija jeb smilšu spēle.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1326436
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties