Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:839794
 
Vērtējums:
Publicēts: 30.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Kvalitatīvie sociālie pētījumi plaši tiek lietoti interpretatīvajā un kritiskajā pieejā sociālajai zinātnei. Kvantitatīvie pētījumi, lielākajā interpretatīvās socioloģijas pieņēmumu daļai, ir pretēji.
Kvantitatīvo pētījumu pieņēmumi ir, ka socioloģiskie koncepti tiek konceptualizēti kā mainīgie lielumi, un tie tiek attīstīti objektīvos, precīzos mērījumos, un ir nozīmīga sociālās pasaules iezīme.
Kvalitatīvie pētījumi pievērš uzmanību subjektīvai nozīmei, definīcijām, metaforām, simboliem un īpašu gadījumu aprakstam.
Tehnokrātiskā perspektīva labāk der pozitīvismam un kvantitatīvās metodes izmantotāji to lieto biežāk. Pētījumu jautājumi bieži ir saistīti ar pētījumu sponsoru ietekmi.
Transcendentālā perspektīva ir ciešāk saistīta ar interpretatīvo un kritisko pieeju. Pētījuma jautājumi rodas studējot cilvēku redzespunktu (uzskatus), nevis no svešinieku puses. [1.].
Kvantitatīvajā socioloģijā teorētiski metodiskais pamats ir pieņēmums, ka sabiedrība ir sistemātiski organizēts kopums. Kvantitatīvie pētījumi cenšas loģiski izskaidrot objektīvo realitāti, indivīds tiek uzskatīts par sociālā tipa pārstāvi.
Kvalitatīvie pētījumi cenšas pietuvoties adekvātai to jēdzienu izpratnei, kurus cilvēks ieliek dažādos spriedumos un rīcībā. Lai izprastu cilvēka rīcības dziļāko jēgu, nepieciešams daudz pūļu, lai atšifrētu ārēji novērojamo rīcību un izteikumus un interpretētu tos no socioloģiskā viedokļa.
Kvantitatīvā socioloģija ir pārsvarā vērsta uz sociālās mijiedarbības problēmām starp struktūrām, sociāliem institūtiem un organizācijām (piemēram, medicīna kā sociālie institūti – kādas ir to funkcijas un attiecības starp tiem konkrētā sabiedrībā), bet kvalitatīvā socioloģija nodarbojas ar šo attiecību reālās prakses subjektīvo aspektu (ko konkrētā sabiedrībā nozīmē “būt ārstam”, “būt skolotājam”) un kāda ir “ārsta” un “skolotāja” attiecību prakse realitātē.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties