Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:833009
 
Vērtējums:
Publicēts: 04.12.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Makgregors pētīja līderības stilus. Makgregors uzskatīja, ka vadītāji balstās uz savu personisko viedokli par to, kā strādā darbinieki. Viņš iedalīja vadītājus divās grupās, balstoties uz Maslova vajadzību hierarhiju. Viņš saistīja X teorijas vadītājus ar zemākām vajadzībām hierarhijā un Y teorijas vadītājus – ar augstākām vajadzībām.
X teorija pieņem, ka cilvēki pēc dabas ir slinki, neuzņemas atbildību, nespēj pašdisciplinēties un vēlas tikai drošību. Cilvēki ir jākontrolē un ir jādraud, lai tie strādātu. Autoritārais līderības stils ir vienīgais efektīvais.
Y teorijas vadītāji uzskata, ka cilvēkiem patīk darbs, viņi pēc savas būtības ir motivēti, paškontrolēti un vēlas uzņemties atbildību. Ar darbiniekiem iespējams konsultēties, jo cilvēki ir emocionāli nobrieduši, pozitīvi motivēti strādāt un redz savu vietu vadības hierarhijā. Vadītāji atklās, ka līdzdalības pieeja problēmu risināšanā un lēmumu pieņemšanā veicina daudz labākus rezultātus nekā autoritāras pavēles no augšas.
Makgregors uzskatīja, ka šīs divas teorijas ir atšķirīgas. Y teoriju ir grūti īstenot lielas masveida ražošanas darbā, bet to iespējams izmantot, vadot profesionāļus. Viņš uzskatīja, ka vadība šīs teorijas var izmantot vai nu darbinieku motivēšanai lielākajā daļā gadījumu, bet labāki rezultāti tiktu iegūti, izmantojot Y teoriju, nevis X teoriju. Tomēr Y teorijas līdzdalības līderība ne vienmēr ir labākais līderības stils. X teorijas vadītājs pazīst tikai autokrātisko veidu, bet Y teorijas vadītājs var izvēlēties un būt autoritārs, tēvišķs, konsultējošs vai līdzi strādājošs.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties