Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:828184
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Nodarbinātības ietekme    4
2.  Mājoklis un sociālā vide    5
3.  Sabiedrības grupas    6
4.  Bērnu negatīva izmantošana    6
5.  Šķirtas ģimenes    7
6.  Ģimenes konflikti un vardarbība    8
  Nobeigums    10
  Bibliogrāfija    11
Darba fragmentsAizvērt

Ievads

Mūsdienās audzināšana ir izveidojusies par vienu no svarīgākajām cilvēka veidošanās pakāpēm, kas ilgs visa mūža garumā, bet nozīmīgākais cilvēka audzināšanas posms ir bērnība.
Audzināšanas procesā piedalās vecāki, vecvecāki, māsas un brālī, kā arī visa sabiedrība kopumā un sociāla vide ap audzināmo objektu. Audzināšanas rezultātā izveidojās personība – cilvēks ar saviem uzskatiem, rīcību un vērtējumu. Audzināšanas izejviela ir arī dzīvesveids un tā organizēšana, kas katram no mums atšķīrās un tāpēc šajā referātā autors nolēmis pieskarties šim tematam no neierastas puses.
Ģimene un piederība ģimenei ir viens no svarīgākajiem sabiedrības dzīves kvalitāti raksturojošiem faktoriem. Bērnu un jaunu cilvēku līdzsvarota attīstība ir balstīta uz cilvēciskajām attiecībām, kā arī ir tieši atkarīga no vides, kurā viņi aug un attīstās. Bērna dzīves vidi pamatā veido ģimene, kurai nepieciešams papildus atbalsts veselības aprūpes, izglītības pakalpojumu un mājokļa pieejamības nodrošināšanā, brīvā laika organizēšanā un ienākumu veicināšanā. Visi ārējie faktori un ģimeniskā audzināšana veido personību un uz šī pamata veidojās personas dzīvesveida raksturojums.

1. Nodarbinātības ietekme

Nodarbinātība ir galvenais faktors, kas nodrošina ģimenes sociālo un ekonomisko integrāciju sabiedrībā un novērš sociālo atstumtību. Tāpēc īpašs atbalsts ģimenēm nepieciešams bezdarba gadījumā, īpaši, ja bez darba ir abi vecāki, jo tas apdraud ne tikai pieaugušos ģimenes locekļus, bet atstāj paliekošu iespaidu uz bērnu nākotni. Vecākos rodas iekšējais stress par turpmāko ģimenes pastāvēšanu, kas atkarīga no finansiālajiem resursiem. Ilgstoša bezdarba gadījumā stress sāk parādīties uz ārieni dažādās izpausmes formās (atklātas dusmas, nepamatoti strīdi, agresivitāte un pat fiziska spēka pielietošana) un vairumā gadījumu cieš arī bērns. Bērns negatīvā ietekme no ilgstošā vecāku bezdarba ir graujoša, ja virsroku ņem vecāku negatīvās aktivitātes un bērnam var rasties naids pret pastāvošo iekārtu, veidoties nepareiza vērtību sistēma un bērns var nonākt uz noziedzības ceļa uz visu atlikušo dzīvi.
Noziedzības ceļš ir galējais bērna variants, kad vecāki vairs nespēj rūpēties par viņu un apmierināt bērna vajadzības pēc ēdiena, apģērba, izskaldies un jaunām mantām (katrs bērns vēlas tādas pašas mantas, kā citi, parasti jaunas mantas ir turīgu ģimeņu atvasēm). Bērnam nonākot uz noziedzības ceļa ilgstoši viņa uzvedība kļūst devianta (neatbilstoša sabiedrībā pieņemtajām normām).


Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties