Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:827103
 
Vērtējums:
Publicēts: 14.01.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Galvenās hipotēzes

Epizodiskie lietotāji (tie, kas lieto amfetamīnu u.c. sintētiskās narkotikas) kļūs par regulārajiem lietotājiem, un daļa no viņiem pāries uz smagajām narkotikām (piem., heroīnu), t.i., slimnieku ar psihoaktīvo vielu atkarību skaits strauji palielināsies.
Palielinoties narkomānu skaitam, tiks piesaistīti jauni narkotiku lietotāji, jo narkotiku lietošanas uzsākšanā liela nozīme ir draugu/paziņu lokam.
Demogrāfiskā situācija valstī pasliktināsies, jo narkomāniem nav vēlēšanās un līdzekļu dibināt ģimeni un narkotiku lietošana iedragā reproduktīvo veselību
Narkomānijas cēloņi

Bioloģiskie- iedzimtība. Ir pierādīts, ka tieksme pēc narkotikām varētu būt arī iedzimta, jo šāds faktors padara cilvēku bioloģiski uzņēmīgāku pret narkotiku atkarību.
Psiholoģiskie-personības vājums, personības traucējumi, nedrošiba, dusmas, personīgās problēmas ...
Socioloģiskie- zems dzīves līmenis valsī, viegla narkotisko vielu pieejamība, masu mēdiju ietekme, apkārtējo pamudinājums ...

Narkomānijas cēloņi socioloģisko teoriju skatījumā

Funkcionālisma teorija - uzsvars tiek likts uz pretrunām un nesaskaņām sociālajā sistēmā, kas var novest pie narkotiku lietošnas. R.Mērtons savā anomijas teorijā par devianci apgalvo, ka nesaskaņas parādās, kad cilvēki, socializācijas procesa ietekmēti, dzenas pakaļ sociāli atzītiem mērķiem, bet nevienmēr spēj tos sasniegt. Cilvēki piemērojas apstākļiem dažādos veidos.Mērtons runā par atkāpšanos- cilvēki mēģina aizbēgt no realitātes un lai aizmirstos lieto, piemēram, narkotikas.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties