Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:825811
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.06.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    2
2.  Mantojuma tiesību vispārīgie noteikumi    3
3.  Laulāto mantiskās attiecības    4
4.  Pārdzīvojušā laulātā mantojuma tiesība    7
5.  Pārdzīvojušā laulātā daļa mantojumā    11
6.  Mantojuma pieņemšana    14
7.  Citu valstu prakse    16
8.  Nobeigums    20
9.  Izmantotā literatūra    22
Darba fragmentsAizvērt

Līdz 1937. gadam Latvijā bija spēkā Baltija guberņu civilo likumu kopojums ar apzīmējumu Vietējo civillikumu kopojums un mantojumu kārtošanas sistēma bija sarežģīta, tā bija atšķirīga dažādos Latvijas novados un pilsētās. Pastāvēja dažāds laulāto likumisko mantisko attiecību regulējums attiecībā no tā, vai tas atradās pilsētā vai laukos, kādā novadā tas atradās, kā arī atkarībā no īpašnieka kārtas. Pēc Vietējiem Civillikumiem kā galvenās pastāvēja trīs laulāto likumiskās mantisko tiesību sistēmas: mantas kopība, mantas šķirtība un vīra pārvaldības sistēma.1
Latvijas 1937.gada Civillikums, kas stājās spēkā 1938.gada 1.janvārī, novērsa iepriekšējo sarežģīto mantojumu kārtošanas sistēmu Latvijā.
Šī likuma darbība tika pārtraukta 1945.gada 25.novembrī, kad Latvijā tika ieviests Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskās Republikas 1922.gada Civilkodekss, kurš, izņemot nelielu laika posmu kara gados, bija spēkā Latvijas teritorijā līdz 1964.gada 31.maijam. Sākot ar 1964.gada 1.jūniju, Latvijas teritorijā bija spēkā 1963.gada 27.decembrī apstiprinātais Latvijas PSR Civilkodekss. Būtībā tas dublēja KPFSR Civilkodeksu un ietvēra kā obligātas un negrozāmas PSRS un savienoto republiku civilās likumdošanas pamatu normas. Mantošanas tiesības reglamentēja minētā kodeksa 50.nodaļa (550.-584.panti). Saskaņā ar Latvijas PSR Civilkodeksa 555.pantu, likumiskās mantošanas pirmajā kārtā bija norādīti mirušā bērni (arī adoptētie), laulātais un vecāki (adoptētāji), kā arī mirušā bērns, kas dzimis pēc viņa nāves.
Latvijas Republikas 1937.gada Civillikuma mantojumu tiesību daļa tika atjaunota un ar nelieliem grozījumiem stājās spēkā 1992.gada 1.septembrī, vienlaicīgi tika noteikta mantojuma tiesību spēkā stāšanās kārtība. Pēc tam 1993.gada 20.janvārī tika papildināts arī Latvijas Civilprocesa kodekss. Līdz ar to būtiski mainījušās mantiski tiesiskās attiecības un kārtība, kādā apstiprināties mantojuma tiesībās. Salīdzinājumā ar LPSR Civilkodeksu ir mainījies mantinieku loks, ar mantojumu saistītie termiņi, mainījies pats mantošanas process. Līdz 2003.gada 1.janvārim mantojuma lietas izskatīja tiesas, bet ar 2003.gadu mantojumu lietu kārtošana nodota zv.notāriem. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties