Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:815553
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.01.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Manuprāt, interesanti savu viedokli par nāvi ir izteicis V. Šmids savā grāmatā ‘’Skaista dzīve? Ievads dzīves mākslā’’ Autors minēja, ka nāve ir mūsu dzīves robeža. Ka ja nebūtu nāves, cilvēki neredzētu jēgu, kam dēļ gan izdzīvot šo dzīvi. Tātad pārfrāzējot autoru varētu apgalvot , ka nāve ir tā , kas piešķir dzīvei jēgu, tā liek apzināties, ka ir robeža cilvēka dzīvei, līdz ar to liekot izbaudīt dzīvi . Un turklāt, ja cilvēks apzinās , ka viņš var izvēlēties, kurā brīdī var viegli nomirt , tas dod viņam motivāciju dzīvot. Kad nāve netiek uztverta kā kaut kas briesmīgs, svešs un smagnējs, ir vieglāk dzīvot, cilvēks spēj vairāk novērtēt dzīvi un tās jaukumus.
Savu referātu izvēlējos rakstīt par pašnāvību jeb apzinātu sevis nonāvēšanu, kā tas tiek dēvēts kādā literatūras avotā. Mūsdienās šis jautājums ir aktuāls, jo pašnāvnieku skaits arvien aug un aug. Statistika pierāda , ka pašnāvība ir izplatīta vecumā no 15 gadiem līdz pat 40 un vairāk gadiem, un iemesli tam ir visdažādākie - nesaskaņas ģimenē, ar draugiem, problēmas darbā utt. Bet kā to novērst? Tas ir jautājums, ko apskata psiholoģijā , bet es vairāk vēlējos apskatīt to no cita skatupunkta - kā pašnāvību apskata ētika. Ētika izvirza jautājumu - vai cilvēkam ir tiesības izdarīt pašnāvību? Un tas ir jautājums, uz kuru atbildi meklēju dažādos literatūras avotos.
‘’ Suicīds - pašnāvība, savas dzīvības izbeigšana. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1118528
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties