Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:790487
 
Vērtējums:
Publicēts: 23.02.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Tomasa Mora laikmets    4
2.  Tomasa Mora biogrāfija    5
3.  Humānists Mors un „Utopija”    7
3.1.  Reliģiozi-ētiskā „Utopijas” koncepcija    7
3.2.  „Utopijas” sabiedrības iekārta    11
4.  „Utopijas” pamatidejas    15
4.1.  Feodālisma un kapitālisma sabiedrības kritika    15
4.2.  Ideāla valsts un sabiedrības iekārta    15
5.  „Utopijas” kritika    17
  Nobeigums    18
  Literatūras saraksts    20
Darba fragmentsAizvērt

Vēlīno viduslaiku laikmets (periods starp viduslaikiem un jauniem laikiem) – Renesanses laikmets, papildināja politisku domāšanu ar spīdošu un oriģinālu sociāls harmonijas un taisnīguma principiem, kas tika balstīti uz sabiedriska īpašuma pamata.
Šis zinātniskais atklājums piederēja Tomasa Moram, kura grāmata „Utopija” („Zelta grāmata, tik pat lietderīga, cik arī jocīga, par valsts labāko iekārtu un par jaunu salu „Utopiju”), tika izdota 1516.gadā.
Vārds ‘utopija” cēlies no Grieķijas, kurš nozīmēja „vieta, kuras nav”.Šis vārds vēlāk deva arī jaunas sabiedriskās domas virzienu – utopiskais sociālisms. Bet utopiskais sociālisms, savukārt, ietekmēja komunisma un pirmsmarksistīska sociālisma attīstību.1
Savos darbos Mors piedāvāja pavisam jaunas idejas demokrātisma laikmeta valsts varas organizācijai, kā arī izskatīja tiesiskā rakstura problēmas no humānisma pozīcijām.
Mors dzīvoja kapitālisma aizsākuma laikmetā, kad zemnieki tika padzīti no savām zemēm, kad sāka izzust pēdēji sociālie sakari. šie apstākļi izsauca masveidīgu tautas nabadzību. Bet tieši šajā laikā, neskatoties uz naudas varas varenības pieaugumu un cilvēku teikšanām būt bagātiem, Mors piedāvā atteikties no privātīpašuma, jo tas var nodrošināt sociālo harmoniju.
15.gadsimta beigas kļuva par jauno laiku sākumu. Šī perioda ekonomiskas attīstības tendences noteica kapitāla uzkrāšanas procesu. Anglijā un arī citās Eiropas valstīs sāka veidoties jaunas sabiedriskās attiecības – kapitālistiskas, rādās jaunas šķiras, sāka veidoties nācijas, nostiprinās valsts varas centralizācija. Tieši šie faktori nosaka kārtu pārstāvniecības monarhiju pārtapšanu par absolūtām monarhijām. Ar īpašu iedvesmu parādās jauni virzieni ideoloģijā, kas kļūst par to arēnu, kur notiek cīņa pret feodālismu, māņticību.
Itālijā jau 14.- 15 gadsimtos, citās Eiropas valstīs – 15.-16.gadsimtos sākas Renesanses laikmets. Aptuveni tajā paša laikā aizsākas humānisma un baznīcas reformācijas idejas.
Lielākai daļai Mora laikmeta humānistiem piemīta mēreni progresīvi uzskati, Viņi cīnījās par apgaismības ideju attīstību, par nežēlības mīkstināšanu likumos.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1356736
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties