Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:768272
 
Vērtējums:
Publicēts: 11.02.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI
Kakla skriemeļu bojājums ietekmē 2-3% no visiem pacientiem ar traumām, kā arī ir ļoti augsts mirstības rādītājs, apmēram 82% (Harrop, 2004; Shackfold, 1993).
Kakla skriemeļa bojājumi var radīt pilnīgu vai daļēju visu kustību zudumu un/vai sajūtu.
Muguras smadzeņu bojājumi izmaina dzīvi, un nepieciešama ilgstoša MSB rehabilitācijas programma, lai apmācītu pacientus izmantot savas atlikušās spējas un atbalstītu "pielāgošanos" mainītajai ķermeņa un dzīves situācijai. Pasaulē visbiežāk sastopamie MSB cēloņi ir ceļu satiksmes negadījumi, naža traumas, kritieni un sporta traumas. Katru gadu aptuveni 40 miljoni cilvēku visā pasaulē cieš no MSB. Lielākā daļa no viņiem ir jauni vīrieši, parasti vecumā no 20 līdz 35 gadiem, lai gan 1% iedzīvotāju ir bērni (Yip, 2012). Īstermiņa un ilgtermiņa funkcionālos mērķus nosaka, aprēķinot pacientu ASIA skalu, ņemot vērā medicīnisko un sociālo stāvokli un individualizēto rehabilitācijas plānu. Akūtas rehabilitācijas periods sākas ar uzņemšanu slimnīcā un pacienta neiroloģiskā stāvokļa stabilizāciju, un tas ir 6-12 nedēļas ilgums. Rehabilitācijas mērķis šajā periodā ir novērst sarežģījumus, kas var rasties ilgtermiņā. Hroniskās rehabilitācijas periods. Vissvarīgākais mērķis ir veikt neatkarīgu mobilizāciju gan pilnīgiem, gan nepilnīgiem paraplēģiskiem pacientiem hroniskā periodā. Palīdzības sniegšana var būt sociāla, iekšēja un paredzēta fiziskām aktivitātēm.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties