Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:762204
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.02.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Abi jēdzieni - pilsonība un nacionalitāte - nosaka indivīda statusu attiecīgajā valstī. Atšķirība iezīmējas faktā, ka pilsonība vairāk raksturo tehniskas un juridiskas attiecības starp valsti un personu. Piemēram, tādi pētnieki, kā Linda Bosniaka (Linda Bosniak) pilsonību iedala četros atsevišķos konceptos: pilsonību kā juridisku statusu, pilsonību kā tiesību kopumu, pilsonību kā politiskās aktivitātes formu un pilsonību kā identitātes un solidaritātes formu. Darba turpinājumā tiek sīkāk apskatīti abi pirmie iepriekšminētie koncepti.( Adler, 2000:4)
Demokrātiskās sabiedrībās pilsonības statuss tiek auksti vērtēts, taču formālas indivīda tiesības nenosaka sociālo, rasu un dzimumu vienlīdzību. Joprojām pasaulē ir valstis, kurās noteiktas rases pārstāvjiem nav tiesību piedalīties vēlēšanās vai ceļot, neskatoties uz to, ka viņi ir šīs valsts pilsoņi. Piemēram, Austrālijā aborigēni tiek dēvēti par „otrās šķiras pilsoņiem”. No kā var secināt, ka pilsonība nav neitrāls, bet no dzimtes, klases vai rases atkarīgs koncepts, kuru ietekmē dažādas grupu pozīcijas sabiedrībā, kas iemantotas caur gadsimtiem un turpina pastāvēt mūsdienās. (Adler, 2000:6)
Globalizācijas procesi spriedzi starp pilsonības un nevienlīdzības konceptiem laika gaitā ir pastiprinājuši. Cilvēka politiskās, juridiskās un sociālās tiesības un pienākumi vairs netiek skatīti vienas valsts ietvaros.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1116057
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties