Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
9,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:751080
 
Vērtējums:
Publicēts: 23.09.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Darba snieguma vērtēšanā var piedalīties arī padotie, ja tādi ir. Padotie šo vērtējumu parasti izsaka anonīmi un augstākstāvošam vadītājam. Šīs novērtēšanas metodes galvenais ieguvums ir noteikt kāds ir vadīšanas stils un kādas ir problēmas, ko vajag uzlabot un kādas ir skolotāju problēmas. Skolotājiem ir daudz vieglāk izteikt kritiku par savu tiešo vadītāju, ja tā ir anonīma.
Daudzi skolas neizmanto tikai vienu vērtēšanas veidu, bet visus kopā un šo vērtēšanu sauc par 360 grādu vērtēšanu – šajā procesā tiek iesaistīti visi - gan vadītājs, gan kolēģi, gan padotie, gan arī klienti, kā arī pašam skolotājam ir iespēja izteikties. Arī klientiem tiek dota iespēja izteikties kāda bija apkalpošana vai konkrētais skolotājs visu izskaidroja, palīdzēja. Ar šādu vērtēšanas metodi tiek iegūts plašāks vērtējums, arī pats skolotājs sevi nepārvērtē, jo ir daudzu cilvēku viedokļi. Izmantojot 360 grādu vērtēšanas metodi, tam tiek patērēts ilgs laiks un tiek pieliktas lielas pūles, lai novērtētu skolotāja sniegumu. Amerikāņu konsultāciju uzņēmums Watson Wyatt noskaidroja, ka skolas, kuri izmanto 360 grādu metodi, ir ar zemāku tirgus vērtību, iespējams, tas ir saistīts ar šīs metodes sarežģītību. Katram uzņēmumam ir jāizvērtē, kādas metodes izmantot, lai novērtētu darba sniegumu.
Sākotnēji skolotāji tiek motivēti, lai sasniegtu labākus darba rezultātus un tieši darba snieguma novērtēšana ļauj izvērtēt vai motivācijas sistēma iedarbojas, var salīdzināt visu skolotāju rezultātus un katra skolotāja individuālos sasniegumus ilgstošā laika periodā. Labākos skolotājus ir jāizceļ un jāuzslavē, lai pārējiem kolēģiem ir piemērs un ir uz ko tiekties.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties