Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:748418
 
Vērtējums:
Publicēts: 04.02.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Līdz 1870.gadam Vācijā ap trīsdesmitajos gados sāka attīstīties rūpniecība, tika izveidoti arī dzelzceļu tīkli, kas palielināja pieprasījumu pēc akmeņoglēm un tērauda. Berlīne tika uzskatīta par Vācu zemju mašīnbūves centru. Laika posmā no 1830.gada līdz 1870.gadam Vācijā norisinājās rūpnieciskais apvērsums, faktori, kas veicināja un paātrināja šo apvērsumu bija pārmaiņas laukos (dzimtbūšanas likvidēšana, jauno muižnieku un sīko lauku kapitālistu veidošanās, iekšējā tirgus paplašināšana), ekonomiskās sadrumstalotības pakāpeniska pārvarēšana (zollverein dibināšana un paplašināšana) un valsts protekcionisma politika. Pēc 1866.gadā dibinātās Ziemeļvācu savienības izveides, 1870.gadā notika trešais karš par Vācijas apvienošanu – franču un prūšu karš, pēc kura notika Vācijas „otrā industrializācija”.
No 1871.gada līdz pat 1914.gadam sākās Vācijas ekonomiskā attīstība. Pēc franču prūšu kara Francijai vajadzēja samaksāt Vācijai 5 miljardu franku lielu reparāciju. Pirms apvienošanas vairumā vācu valstu naudas sistēma tika bāzēta uz sudraba standartu, bet pēc Francijas reparāciju saņemšanas Vācija pārgāja uz zelta standartu, kas bija stabilitāte pasaules tirdzniecībā. Francijas reparāciju maksājumi bija kā pamats jaunai naudas vienībai – markai, tās deva arī kapitālu dzelzceļu būvniecībai un vispārīgiem būvniecības projektiem. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1238198
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties