Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:735266
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.02.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

2.1. Definējot genocīdu
Kas ir genocīds? Gandrīz katrā literatūras avotā genocīda definīcija atšķiras, bet tās būtība paliek tā pati. Latviešu valodas svešvārdu vārdnīca piedāvā sekojošu genocīda definīciju – atsevišķu iedzīvotāju grupu vai pat veselu tautu iznīcināšana rasiska, etniska vai reliģiska naida vai arī politisku iemeslu dēļ. (Baldunčiks, Pokrotniece, 2005: 195)
Ļoti kodolīga definīcija tiek piedāvāta arī 2005.gada izdotajā grāmatā „Society: The basics”, kur minēts, ka genocīds ir sistemātiska un plānveida konkrētas cilvēku šķiras nogalināšana. (Macionis, 2005: 217)
Taču viens no pirmajiem autoriem, kas apskatījis genocīdu un arī tā izpausmes formas ir Rafaels Lemkins (Raphael Lemkin) grāmatas „Axis Rule in Occupied Europe: Laws of Occupation, Analysis of Government, Proposals for Redress” 9.nodaļā. Grāmata izdota 1944.gadā. Tieši viņš radīja un ieviesa starptautiskajā apritē vārdu „genocīds” kā starptautiska nozieguma apzīmējumu. Autors šo terminu atvasināja no grieķu vārda genes (cilts, rase) un latīņu vārda cide, kas atvasināts no latīņu vārda caedere (nogalināt).
Ar vārdu „genocīds” autors savā darbā liek saprast kādas tautas vai etniskās grupas iznīcināšanu. Autors uzsver, ka genocīds nebūt nenozīmē tikai tūlītēju kādas tautas vai etniskās grupas iznīcināšanu, bet arī plānveida rīcību, radot neciešamus dzīves apstākļus, kas novestu tautu vai etnisko grupu pie „pašiznīcināšanās”. Genocīds tiek vērsts pret nacionālu grupu kā pret etnicitāti un indivīdiem, kas pieder pie konkrētās grupas. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties