Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:732672
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.12.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Tas viss ir pareizi, ja valsti uztver kā vienotu darbojošos personu, tomēr reāli tā tas nav. Valsts jau sen sastāv no politiskiem, ekonomiskiem un citiem grupējumiem, kas formāli piederot dotajai valstij, ne vienmēr darbojas vienā virzienā un saskaņo savu politiku ar oficiālo varu. Mastrihtas līgums noteica Eiropas pilsonības ieviešanu, bet pēc Krasnera, tas ir viens no valsts suverenitātes pamatiem. M. Manns secina, ka attīstītajās industriālajās valstīs ar tehnikas attīstības palīdzību ir iegūta liela kontrole pār savu pilsoņu privāto dzīvi. Parakstot Šengenas līgumu tiek zaudēta noteikta daļa. Visā savā vēsturiskajā attīstībā valstis ir centušās pastiprināt savu teritoriju un padoto kontroli, bet šis process ne vienmēr izdevies: kaut kur valsts kontroli ieguva, kaut kur zaudēja. Pat totalitārām valstīm nekad nav izdevies pilnībā izkontrolēt visus iekšienē notiekošos procesus.
Jāatzīmē, ka daudzlīmeņa vadības modelis nav tiešā opozīcijā valsts suverenitātei. Tieši otrādi, tajā valsts pati veido sistēmu, kas var saglabāt valsti kā tādu. Pati vadības sistēma, kas balstīta uz šo modeli, tikko sāk formēties un iegūt zināmu konstitucionālu pamatu. Nozīmīgs ir krievu zinātnieku A. Makaričeva un A. Serguņina viedoklis, viņi uzskata, ka valstisko pilnvaru nodošana no valsts līmeņa uz/vai kādu starptautisku struktūru, neatrisinās daudzus sociālus jautājumus, tikai pārnesīs valsts un pilsoniskas sabiedrības opozīciju jaunā, daudz sarežģītākā līmenī, un tas liberālu suverēnu valsti nenovedīs pie krīzes pārvarēšanas.

Autora komentārsAtvērt
Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties