Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:704224
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.12.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Emotīvisms
Ētikas jēdzieni neattiecas uz faktiem, bet gan izsaka mūsu izjūtas, intereses un nostājas. Uzskati: 1)cilvēka izturēšanos vairāk nosaka viņa izjūtas un vēlmes nekā racion;ali prāta apsvērumi. Ētika saistīta ar vairāk ar cilvēka jūtu dzīvi nekā prātu. 2)morāle pamatā ir vērsta uz nākotni- uz to ko mēs gribam, ceram, pēc kā tiecamies, nevis uz to kas jau pastāv.
Galvenie emotīvistu uzskati: 1)ētikas jēdzieni un spriedumi neattiecas uz priekšmetu īpašībām, bet uz mums pašiem. 2)ētiskie jēdzieni nevis kko apraksta, bet gan izpauž, izsaka. Morāles valoda nav aprakstoša (šāds valodas lietošanas veids mums nesniedz informāciju vai zināšanas) tā izskaka mūsu jūtas. Domstarpības morālos jautājumos nav par faktiem, bet par izjūtām, interesēm.
Loģiskie pozitīvisti- morāliem vārdiem un teikumiem nav satura (kaut kas pārbaudāms, aprakstāms). Morālie spriedumi neatspoguļo faktus, kas būtu atklāti novērojami. Ja jau morāliem jēdzieniem nav satura, tad domstarpībām ētiskos jautājumis nevar būt vispārēja atrisinājums (par gaumi nestrīdas).
Citi emotīvisti- morēlo jēdzienu patiesais saturs esot ieteikumi, norādījumi, kurus iespējams izvērtēt, tātad ētiskie konflikti ir atrisināmas racionāli.
Deivids Hjūms- ētiskie spriedumi nav bez pamata. Cilvēku jūtu pasualei ir kopīgs pamats, tādēļ mēs varam veidot kopējus morālus uzskatus. Kopīgas izjūtas un vēlmes rada pamatu sabiedrības izveidošanai. Morālos jautājumos varam nonākt pie kopīgiem slēdzieniem.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1327195
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties