Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:699500
 
Vērtējums:
Publicēts: 19.11.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
1.  NOZIEDZĪGAS UZVEDĪBAS MOTIVĀCIJAS JĒDZIENS UN NOZĪME    4
2.  NOZIEDZĪGAS UZVEDĪBAS MOTIVĀCIJAS VEIDI    5
2.1.  Pašapliecināšanas motīvi    5
2.2.  Aizsardzības motīvs    7
2.3.  Aizvietošanas motīvs    8
2.4.  Spēļu motīvs    9
2.5.  Attaisnošanas motīvs    10
3.  NOZIEDZĪGA NODARĪJUMA MOTIVĀCIJAS NOTEIKŠANA    12
  NOBEIGUMS    13
  IZMANTOTAS LITERATŪRAS SARAKSTS    14
Darba fragmentsAizvērt

NOBEIGUMS
Noziedzīgas uzvedības motīvu noteikšana krimināldarbībā ir nepieciešama, lai varētu nodrošināt pienācīgu valsts iedzīvotāju aizsardzību. Tomēr ar šo vajadzību ir saistīti noteikti riski, ko dažreiz nav iespējams novērst. Izanalizējot dažādus informācijas avotus, šajā darbā var secināt, ka ir diezgan sarežģīti noteikt pareizo noziedzīgas uzvedības motivāciju. Bez pareizas motīvu noteikšanas varētu iestāties grūtības pareizi piemērot Krimināllikumā noteiktas normas un attiecīgi – sodu. Tas ir izskaidrojams ar to, ka soda galvenais mērķis ir nevis sodīt, bet – mācīt. Būtībā likumos paredzēta atbildība ir noteikta, lai personas, kas pārkāpa likumus, pēc soda izciešanas vairs atkārtoti neveica noziedzīgas darbības.
Personas motivācija pa tiešo ir saistīta ar emocijām. Mijiedarbojoties emocijas un psiholoģiskais stāvoklis rada noteiktu motīvu. Kriminālprocesā ir svarīgi ne tikai apskatīt personas psiholoģiskus aspektus, bet arī dzīves notikumus un kādos apstākļos persona vispār ir dzīvojusi. Neapskatot kaut vienu no šiem aspektiem varētu mainīt rezultātu, proti motivācijas noteikšanu. Autoresprāt, nav pieļaujams ņemt vērā tikai dzīves apstākļus, jo ļoti bieži noziedzīgas uzvedības motīvi nav saistīti ar augstu vai nelabvēlīgu dzīves līmeni. Lielākoties, viss ir atkarīgs no paša cilvēka un viņa noteiktas izvēles.
Darbā vairāk tika apskatītas juridiskas psiholoģijas grāmatas. Dažādi autori izvirzīja sekojošas noziedzīgas darbības motīvus: Pašapliecināšanas, aizsardzības, aizvietošanas, spēļu un attaisnošanas. Pašapliecināšanas motīvs izpaužas personas vēlmē aizstāvēt un pāradīt sevi sociālā, psiholoģiskā un individuālā līmenī. Aizsardzības motivācija, ka varētu likties, nav tik bīstama. Tas ir izskaidrojams ar to, ka primāri šo motīvu izpaušanu var identificēt kā parasto aizsardzības gadījumu. Problēma pastāv tajā, persona ļoti bieži pati izdomā, ka pastāv draudi, kaut gan patiesībā nekādas bīstamības nebija. Darbā arī tika minēti piemēri, kas varētu sīkāk izprast šī motīva būtību.

Redakcijas piezīmeAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties