Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:689942
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.01.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Pašaudzināšana    3
  Attīstība    5
  Humānistiskā izglītība    7
Darba fragmentsAizvērt

Savā darbā es apskatīšu tādas pedagoģiskas nozares kā pašaudzināšana, attīstība un humānistiskā izglītība. Es apskatīšu ko ir teikuši par šiem jēdzieniem tādi autori kā Jūlijs Aleksandrs Students, Herberts Gudjons, Leonards Žukovs, Voldemārs Zelmenis, Ausma Špona. Un izdarīšu secinājumus.

Pašaudzināšana.
Pašaudzināšana ir mērķtiecīga personības sevis veidošana atbilstoši savai pārliecībai un ideāliem. Pašaudzināšanai ir ļoti liela nozīme pedagoģijā, jo tā ietekmē cilvēka personības tapšanas procesu. No Studenta grāmatas „Vispārīga paidagoģija” es varu secināt, ka pašaudzināšana ir katra audzināšana un ikvienas audzināšanas pamats, jo visas pamācības iespaidus un aizrādījumus cilvēks vispirms padara par savas apziņas saturu un visas savas garīgas dzīves īpašumu, citiem vārdiem sakot viss ko cilvēks dzird, kas viņu iespaida iet caur tā cilvēka apziņas prizmu, atstāj cilvēka garā kaut ko jaunu un cilvēka gars kļūst bagātāks. Jūlijs Aleksandrs Students arī raksta, ka pašaudzināšana ir cīnīšanās ar ļaunajām iegribām. Liela nozīme pašaudzināšanai dažādu sliktu dziņu, iekāru un iegribu pārvarēšanā. Cilvēks ir tik stiprs, cik izdodas viņam šīs ļaunas iegribas pārvarēt. Students saka, ka pašaudzināšanu var uzlūkot arī par pašdarbību. Jo cilvēks patstāvīgāks savā darbībā, jo vairāk viņš sevi audzina. Tā tad es varu secināt, ka ar pašaudzināšanas palīdzību var attīstīt savas pozitīvas īpašības, pilnveidot sevi un veidot savu personību. …

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties