Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:687821
 
Vērtējums:
Publicēts: 07.05.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 14 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Mārketinga būtība un nozīme uzņēmējdarbībā    5
2.  Uzņēmuma Zaļā josta darbības vispārējs raksturojums    15
3.  Uzņēmuma Zaļā josta mārketinga risinājumu izpēte un analīze    19
  Secinājumi    28
  Priekšlikumi    29
  Bibliografisko noražu saraksts    30
  Pielikumi    31
Darba fragmentsAizvērt

Ievads.
Pirmās termas jeb pebliskās pirtis tika uzceltas Marsa laukumā Oktaviāna Augusta valdīšanas laikā 20.g.p.m.ē. Adriana un Seversa valdīšanas laikā tām tika izveidotas piebūves un papildinājumi. Citos avotos tiek minēts, ka pirmās zināmās termas atradušās Pompejā. Pavisam Romā bijis ap 590 pirtīm, no kurām zināmākās ir Karakallas, Diokletīna, Nerona, Tita, Trajana, un Konstantīna laikā celtās publiskās pirtis, īpaši grandiozas bijušas Karakallas un Diokletīna termas.
Sākotnēji Romas sabiedriskās pirtis bija samētā nelielas, slikti apgaismotas un atradās vienkārši apdarinātās velvju telpās, kur uzsildītajās termās izmantoja akas ūdeni, kas tika uzkrāts rezervuāros. Taču līdz 1. gs.p.m.ē. vidum, kad Romas dzīvesveids mainījās un paaugstinājās komforta līmenis pilsētā, termu plānojums un arhitektūras un interjera noformējums kļuva sarežģītāks un izveidojās romiešu termu uzbūves kārtība, kura atspoguļoja mazgāšanās procesa dažādas stadijas kā arī daudzās atpūtas un izklaides iespējas. Termas antīkajā Romā nebija tikai vietas higiēnas pasākumu veikšanai, kā pierasts uzskatīt, tās bija daudz plašāks izklaides un atpūtas komplekss, kurā ietilpa vingrošanas zāles, bibliotekas, mākslas galerijas, lekciju zāles, atklāti pagalmi pastaigām un sporta spēlēm un dažādas atpūtas telpas. Termas ar laiku kļuva par vietām, kur satikās filizofi un dzejnieki, kuri šādi izmantoja iespēju plašākai publikai nolasīt savus jaunākos sacerējumus. Līdzarto termas Romā bija drīzāk izklaides un kultūras centrs nevis vienkārša mazgāšanās vieta.
Bez iespaidīgajiem apkārtnes labiekārtojumiem arī paši pirts kompleksi bija ļoti plaši, iekļaujot vairākas pirtstelpas, baseinus un, protams, arī dažādas palīgtelpas, kuru izvietojums ēkā bija veidots secīgi, ievērojot romiešu pirtošanās paradumus.

Telpu plānojums.
Kā jau minēts, pirts telpas tika izvietotas tādā secībā, sākot no ieejas, kā Romas pilsoņi tās apmeklēja. Termas sākās ar ģērbtuvēm- apoditerijām (apodyterium), kur romieši pārģērbās, pirms došanās pirtī. Ģērbtuvēs bija cilvēki, kuri sargāja atstātās mantas, kamēr apmeklētāji mazgājās, viņus sauca par kapsarijiem (capsarii- drēbju, somu sargātājs). Vēl pirms pirtošanās unktuarijā (unctuarium- kur glabājas eļļa) pirtnieka ķermenis tika iesmērēts ar dažādām eļļām. Tad romieši tālāk gāja uz sferisteriju (sphaeristerium- liela telpa priekš vingrošanas) – gaiša, plaša telpa, paredzēta vingrinājumiem. Ieeļļoto ķermeni romieši skrāpēja ar instrumentu, ko sauca par strigiu.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties