Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:685294
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

I. Ziedonis savās epifānijās rāda, cik viss ir relatīvs un kā var mainīties, ja uz to paskatās no cita redzes punkta. Varbūt tieši, redzot lietu un parādību divdabīgo iespējamību, var vieglāk saprast to patieso būtību. Un ne jau tas veids, kā pieņemts pasauli uztvert, vienmēr ir tas pareizākais un skaidrākais. Mēs bieži mēdzam dzīvot inerces vadīti, nemaz neapzinoties katras veiktās darbības jēgu un nozīmību un aizmirstot ieklausīties savā sirdī. Rakstnieks ar neparastiem paņēmieniem cenšas ikdienišķajos notikumos attēlot tieši cilvēka emocionālo pusi. Emocijas reducējas priekšmetos un parādībās, kas cilvēkam ir apkārt:
„Es kasē dodu vienu degošu latu un saņemu degošu biļeti.”
Cilvēks ir tik dedzīgi pārņemts ar kādu domu, sajūtu, nolūku, ka viss viņa ceļā pārveidojas un liecina tikai par vienu. Kaut kas nozīmīgas tuvojas, lai lirisko varoni piepildītu un padarītu laimīgu. Vismaz viņš tā izmisīgi cer. I. Ziedonis kādā epifānijā arī saka, ka „priekšmetiem pielīp mūsu īpašības”. Un tālāk ieskanas vientulības motīvs... Ja tu esi iestrēdzis savā uzmācīgajā sajūtā vai domā, tad, kā jau iepriekš minēju, tā var atbalsoties it visā un it visur:
„Kad tu aizej no mājas, kurā tu esi vientulīgs, vientulība tajā paliek, un, kad tu atnāc, tā tevi jau gaida. Vientulīgi ir krēsli un spilveni. Vientulīgi ir svečturi. (..) Dažreiz man liekas, ka priekšmeti visi ir kādreiz bijuši dzīvas būtnes, kas nomirušas no vientulības.”…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1133872
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties