Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:683317
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.10.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 23 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Apzīmējumu saraksts   
1.  Globālā finanšu krīze   
1.1.  Globālās finanšu krīzes analīze   
1.2.  Globālās finanšu krīzes sekas un iespējamie risinājumi tuvākajā laikā   
2.  Baltijas valstu ekonomiku attīstības perspektīvas   
2.1.  Baltijas valstu ekonomiskā attīstība un izaugsmes tempi   
2.2.  Banku sektors Baltijas valstīs   
  Secinājumi un priekšlikumi   
  Izmanantotās literatūras un informācijas avoti   
Darba fragmentsAizvērt

Globalizācija izpaužas dažādos pasaules ekonomikas aspektos. Viens no tiem ir finanšu globalizācija. Dolārs kļuva par izplatītāko konvertēšanas valūtu, finanšu resursi tika padarīti par ļoti starptautiskiem, pat naftas valstis savus uzkrājumus vislabprātāk glabāja Rietumu bankās dolāros vai citās labi konvertējamās valūtās. Rietumu valūta kļuva par starptautisku valūtu.1 Šo finanšu globalizāciju ietekmēja arī ārējās tirdzniecības izaugsme, lielā mērā arī starptautisko aizdevumu un akciju tirdzniecības izaugsme, kā arī straujā integrācija globālajos finansu tirgos.2
Finanšu globalizācijai ir sava nozīmīga ietekme, radot politiskās un ekonomiskās sekas. Kapitāla mobilitāte un elastīgie maiņas kursi tiecas iznīcināt vienas valsts atsevišķi pieņemtu monetāro politiku, tā vienkārši vairs nespēj pieņemt savu atsevišķu monetāro politiku, jo ekonomiskās norises šajā valstī ietekmē arī ekonomiskās norises citur, tāpēc izolēties ir praktiski neiespējami. Līdz ar to, globalizācija var nodarīt arī ievērojamus kaitējumus, it īpaši tām valstīm, kuru ekonomiskā politika nav sinhrona ar pārējo pasauli.
Par netiešiem līdzvaininiekiem globālās finanšu krīzes izraisīšanā varētu būt kļuvuši analītiķi, kuri izstrādājuši biržu datoru programmas, kuras ar aktīviem tirgojas automātiskā režīmā. Jau kopš pagājušā gadsimta 80. gadiem nozīmīgu daļu vērstpapīru un akciju pērk un pārdod nevis dzīvi brokeri, bet gan datori. Piemēram, 2006. gadā datori veica 40% darījumu Londonas fondu biržā, savukārt vairākās ASV biržās šis skaits sasniedz 80%. Šo datoru algoritmus ir izstrādājuši analītiķi – parasti fiziķi vai matemātiķi, kas darbojas risku vadības jomā. Programmas balstās uz risku izvērtēšanu, galvenokārt konkrētajā brīdī, šādi konstatējot, vai vērtspapīru tirgošana būs izdevīga un nosakot akciju cenu. Vienlaikus programmas neņem vērā datus par tirgus dalībnieku reālo maksātspēju, pieejamajiem kredītiem, utt., kā arī neparedz sekas, kādas var rasties masveida nemaksāšanas gadījumos.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1124186
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties