Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:679966
 
Vērtējums:
Publicēts: 14.06.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Formas un veidus, kādos atklājas objektīvās tiesības un tādējādi tiesību piemērotājs var tos izzināt, sauc par tiesību avotiem.
Termins „tiesību avots” plašu izplatību guva XIX gadsimtā. Tā izcelsme gan tiek saistīta ar daudz senākiem laikiem. Pirmo reizi šo terminu esot lietojis romiešu vēsturnieks Tits Līvijs, nosaucot XII tabulu likumu par fons omnis publici et privatique iuris(avotu visām publiskajām un privātām tiesībām). Pēc Līvija domām „tiesību avots” ir pamats un sākums, no kura iesākās tiesību attīstība un vēlāk izauga milzīgā romiešu tiesību sistēma. Par romiešu tiesību avotiem tika uzskatītas paražu tiesības, tautas sapulču likumi, senāta lēmumi, edikti, pincepu konstitūcijas, juristu atbildes, imperatoru likumi, tiesu precedenti, no kuriem tad kā no tiesību izcelšanās formām turpmākajā attīstības gaitā izveidojās obligātās juridiskās normas.
Tomēr jēdzienam „tiesību avots” ir dažādas nozīmes.
Plašākā nozīmē ar jēdzienu „tiesību avots” saprot visus tos faktorus, kas ietekmē objektīvo tiesību veidošanos. Tāda, piemēram, ir literatūra tiesību zinātnēs (t.s. „juristu tiesības”), tiesu prakse (it īpaši-judikatūra) un tautas uzskats (vispārējā tiesiskā apziņa). Tie var palīdzēt tiesību piemērotājam pareizi izzināt spēkā esošās tiesības (tiesību izziņas funkcija). Tiktāl var runāt par tiesību avotiem plašākā nozīmē vai arī par socioloģiskajiem tiesību avotiem.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1161174
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties