Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:679346
 
Vērtējums:
Publicēts: 11.01.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Viduslaiku mūzika Rietumeiropā veidojās laika posmā no 4. līdz 13. gadsimtam, kuras galvenie attīstības centri bija baznīcas un klosteri, kur attīstījās garīgā mūzika. Senākie baznīcas dziedājumi bija ambroziāniskās himnas, kas saistāmas ar 4.gs. dzīvojošo Milānas bīskapa Ambrozija (333 vai 340-397) daiļradi. Baznīcu dziedājumos vērojami aizguvumi no Austrumu zemju melodijām, kā arī to atdarinājumiem un pārveidojumiem. 7.gs. tika pabeigta visu baznīcas dziedājumu kodifikācija un izveidota gregoriskās dziedāšanas jeb gregorisko korāļu sistēma. Tajās ietilpa latīņu tekstiem dziedamās dziesmas, kas bija vienbalsīgas. No šiem dziedājumiem izveidojās katoļu mūzikas galvenā forma – mesa – ciklisks vokāls vai vokāli instrumentāls skaņdarbs, ko praksē papildināja melodiskie elementi – jubilācijas, tropas un sekvences. Agrīnās divbalsības un vairākbalsības veidi radās 10. un 11. gs. Anglijā, bet 12. gs. Francijā un pēc tam citās Rietumeiropas zemēs. Par vienu no izplatītākajiem mūzikas žanriem kļuva daudzbalsīga vokālā mūzika.
Laicīgo mūziku pārstāvēja bardi, skaldi un citi dziedoņi, kas izpildīja episkas teiksmas augstmaņu namos, bet 10.gs. izglītotās bruņniecības vidē izveidojās amatieriskās un pus profesionālās muzicēšanas formas Trubadūri Provansā, truvēri Ziemeļfrancijā un minnezingeri Vācijā bija gan dzejnieki, gan melodiju autori un izpildītāji. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1310822
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties