Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:665238
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.01.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Sausums    3
2.  Karstums    4
3.  Izplatītākās problēmas karstā laikā un to risinājumi    5
3.1.  īpaši riskam pakļautie    6
3.2.  kā rīkoties īpaši karstā laikā    6
4.  Mediķu ieteikumi    7
5.  prognozes turpmākajiem gadiem    8
  Izmantotās literatūras saraksts    9
Darba fragmentsAizvērt

Ūdens, mūsu zilās planētas dzīvības eleksīrs, pārklāj 70% Zemes. Tikai un vienīgi Klusā okeāna platība ir lielāka par visiem kontinentiem kopumā. Diemžēl 98% no zemeslodes ūdens krājumiem ir sāļais jūras ūdens, ko nevar ne dzert, ne izmantot lauksaimniecībā. Atlikušo 2% saldūdens pietiktu sabiedrības vajadzību apmierināšanai, ja tas būtu vienmērīgi sadalīts pa visu zemeslodi. Bet divas trešdaļas saldūdens ledus formā atrodas šļūdoņos un palos.
Bez ūdens nespēj dzīvot ne augi, ne dzīvnieki. Ūdens trūkst apmēram 80 valstīs, kur dzīvo 40% zemeslodes iedzīvotāju. Ūdens grūtībās ir tie rajoni, kur uz vienu iedzīvotāju gadā ir 1000 litru ūdens jeb tikai 2,74 litri diena.
Vairākums zemju, kas cieš no ūdens trūkuma, atrodas Tuvajos Austrumos. Āfrikā un Centrālāzijā. Reizēm ar ūdens trūkumu saskaras arī Ziemeļķīnā, Rietumindijā un Dienvidindijā, Dienvidamerikas rietumdaļā, ka arī lielā daļā Pakistānas un Meksikas. Tuksnesis gada laikā parņem arī 5-7 miljonus hektāru kultivēto zemju, izplešoties Austrālijā, ASV, Ķīn ā un Dienvidamerikā.
Tuksnesis ir dabiska parādība, kas nav atkarīga no cilvēka, bet zemes kļūšana par tuksnesi ir cilvēku roku darbs. Dabas resursu pārlieku lielā izmantošana, pārspīlētā irigācija un vēlēšanās bez nepieciešamās zemes apstrādāšanas iegūt pēc iespējas vairāk pārtikas ātri pieaugošajam iedzīvotāju skaitam ir faktori, kas veicina auglīgo zemju pārvēršanos tuksnesī. Paradokss ir tajā, ka šeit cilvēks vienlaicīgi ir gan cēlonis, gan upuris.
Sausums ir ilgs laika periods bez nokrišņiem. Parasti sausuma laikā ir ļoti augsta gaisa temperatūra un zems gaisa mitrums, kā rezultātā samazinās mitruma daudzums augsnē, samazinās vai iznīkst raža.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties